CORNELIA BOUTIQUE APART HOTEL 4*

Cornelia Boutique & SPA нуди стилски спа услуги, само 200 метри од голф теренот во Разлог. Тука, гостите можат да изберат помеѓу студиа и апартмани. Сите единици се опремени со…

Коментарите се исклучени на CORNELIA BOUTIQUE APART HOTEL 4*

TERRA COMPLEX 4*

Terra Complex 4*   Комплексот Тера се наоѓа во Разлог, истиот располага со ресторан, бар, лоби, летна градина, конференциска сала, дестски содржини, детско катче, паркинг, интернет, превоз до гондолата за…

Коментарите се исклучени на TERRA COMPLEX 4*

Amira 5*

  www.hotelamira.bg Хотелот „Amira“ е луксузен бутик хотел со 5*****, расположен во подножјето на Пирин планина во Банско кој се наоѓа во непосредна близина на жичарницата. Хотелот располага со петнаесет…

Коментарите се исклучени на Amira 5*

Guinness 4*

  www.mpmhotels.bg Модерен хотел, сместен во мирниот дел на Банско на само 200м од гондолата. Хотелот се состои од 61 стилски опремени студија и апартмани. Нуди и спа центар базен со…

Коментарите се исклучени на Guinness 4*
Read more about the article Sport 4*
SONY DSC

Sport 4*

              www.mpmhotels.bg   Хотелот се наоѓа веднаш до Ски теренот во Банско, неговата позиција е погодна за влез и излез на скии. На располагање на гостите е главниот ресторан, лоби бар,…

Коментарите се исклучени на Sport 4*

Ores Boutique 5*

Early Booking Discount понуда од Ores Boutique 5*   ORES BOUTIQUE HOTEL 5* BANSKO                        www.ores.bg 1 01.12.2021 23.12.2021 24.12.2021 28.12.2021 29.12.2021 02.01.2022 03.01.2022 15.01.2022 16.01.2022 27.01.2022 28.01.2022 17.02.2022 18.02.2022 26.02.2022 27.02.2022 17.04.2022…

Коментарите се исклучени на Ores Boutique 5*

Katarino Spa 4*

Комплетно реновираниот Хотел Катарино Спа 4*, кој се наоѓа во Разлог, на 10км од Банско, е едно сосема поинакво доживување, за оние кој сакаат да избегаат од гужвите и да…

Коментарите се исклучени на Katarino Spa 4*

Platinum Hotel & Casino 4*

  Perun & Platinum Casino 4* се наоѓа на 500м од гондолата и 900м од историскиот центар на банско. Хотелот располага со казино, спа центар, бар, ресторан и пијано бар.…

Коментарите се исклучени на Platinum Hotel & Casino 4*

Lion Bansko 4*

Early Booking Discount понуда од Lion Bansko 4*   LION BANSKO 4* BANSKO                                                     www.hotelslion.bg   01.12.2021 17.12.2021 18.12.2021 25.12.2021 26.12.2021 01.01.2022 02.01.2022 07.01.2022 08.01.2022 14.01.2022 15.01.2022 21.01.2022 22.01.2022 25.02.2022 26.02.2022 01.04.2022 STANDARD…

Коментарите се исклучени на Lion Bansko 4*

 Murite 4*

Хотел Мурите се наоѓа во областа на Разлог, на 8км од Банско, располага со 3 згради, од кој зградата Камелија и Орхидеа не се поврзани со топла врска. Хотелот располага…

Коментарите се исклучени на  Murite 4*

GRAND HOTEL BANSKO

   www.grandhotelbansko.bg   Локација: 150 m од центарот на Банско и 1.5 km од Гондола Лифтот. Капацитет: • 6 згради & 5 лифта; • 65 Double rooms (максимум сместување на 2 лица,…

Коментарите се исклучени на GRAND HOTEL BANSKO

PERUN LODGE 4*

       www.perunlodge.com   Четириѕвездниот  апарт хотел “Перун Лоџ”, се наоѓа во срцето на еден од најпознатите модерно опремените скијачки  центри во Источна Европа – Банско. Само на 3 минути пешачење од станицата…

Коментарите се исклучени на PERUN LODGE 4*

LUCKY 5*

 www.luckybansko.bg Хотелот се наоѓа на 450 m од центарот на Банско, и 1.5 km од гондолата. Нуди бесплатен превоз до гондолата. Опис на соби: Хотелот има 127 соби: Studio Luxury (25 – 30…

Коментарите се исклучени на LUCKY 5*

KEMPINSKI 5*

  www.kempinski.com   Доживејте луксузен престој во најмодерниот зимски ресорт на Балканот и откријте ја мистеријата на еден од најзначајните културно историски центри во Бугарија. Сместен во срцето на Пирин планина,…

Коментарите се исклучени на KEMPINSKI 5*

ZARA HOTEL & SPA

Хотел Зара & Спа е изграден 2014 год, лоциран на само 600 метри од гондолата и 500 метри од центарот на Банско. Хотелот нуди бесплатен Wi fi, секоја соба има…

Коментарите се исклучени на ZARA HOTEL & SPA

REGNUM HOTEL & SPA 5*

     www.regnum.bg   Хотелот Регнум со 5* е извондредна комбинација на ски и спа понуда, овој хотел Ви нуди неверојатен панорамски поглед со преубавите дизајнирани апартмани само на оддалеченост од 400м од…

Коментарите се исклучени на REGNUM HOTEL & SPA 5*

PREMIER LUXURY MOUNTAIN RESORT 5*

Хотел Премиер беше номиниран за најдобар хотел во Бугарија 2010 година од страна на “World Travel Awards”, која ја доделува најпрестижната награда во областа на туризмот. Освои награда за најдобар…

Коментарите се исклучени на PREMIER LUXURY MOUNTAIN RESORT 5*