Велигден /Први Мај во Саранда, Албанија

Велигден /Први Мај во Саранда, Албанија 30.04-03.05  2021 Саранда (албански: Sarandë; италијански: Santi Quaranta; грчки: Άγιοι Σαράντα) — град во јужна Албанија, сместен покрај брегот на Јонското Море. Тој е…

Коментарите се исклучени на Велигден /Први Мај во Саранда, Албанија

ПРВИ МАЈ-КСАМИЛ

Први Мај – Ксамил ЦЕНА НА АРНАЖМАНОТ – 59 евра по лице бесплатен трансфер од Битола   Ксaмил е место со прекрасни егзотични плажи и величенствено тиркизно море на ривиерата…

Коментарите се исклучени на ПРВИ МАЈ-КСАМИЛ

ПРВИ МАЈ / ВЕЛИГДЕН ВО ВАЛОНА

Први Мај / Велигден– Валона Hotel: Regina Blu 5* ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ – 179 евра по лице Бесплатен трансфер од Битола, Ресен и Охрид    Хотелското сместување Regina Blu се…

Коментарите се исклучени на ПРВИ МАЈ / ВЕЛИГДЕН ВО ВАЛОНА

КРАЉЕВИ ЧАРДАЦИ 4* КОПАОНИК

ВЕЛИГДЕНСКА И ПРВОМАЈСКА ПОНУДА  ОД 30.04-09.05.2021 ВИ НУДИМЕ ПОСЕБНА ПОНУДА И БЕСПЛАТЕН ПРЕСТОЈ ЗА ДЕЦА ОД 2-15ГОД   4 ДЕНА / 3 НОЌЕВАЊА – 352ЕУР 5 ДЕНА / 4 НОЌЕВАЊА…

Коментарите се исклучени на КРАЉЕВИ ЧАРДАЦИ 4* КОПАОНИК

Велигден во Тирана и Албански брег (Драч, Валона, Дерми, Химара, Саранда)

Програма: Автобус / 4 дена – бус/ 3 ноќевања со појадок/ водич 1 ден: 01.05.2021 Сабота/ Битола – Круја -Тирана – Драч Поаѓање за Круја и Тирана од Битола на паркингот…

Коментарите се исклучени на Велигден во Тирана и Албански брег (Драч, Валона, Дерми, Химара, Саранда)

БУДВА

Ден 1 – 30.04.2021 (Петок) Состанок на групата на Дрводекор во 20:30 часот, поаѓање во 21часот. Ноќно возење преку Косово и Албанија по новиот автопат до Острог со попатни паузи…

Коментарите се исклучени на БУДВА
ИСТАНБУЛ
Traveling Places in Istanbul

ИСТАНБУЛ

 2 ноќевања  цена по лице 79 еур  бесплатен трансфер од Битола Прилеп и Велес Прв ден – петок (30.04.2021) Средба на групата на Дрводекор во 15:00 часот и сместување на…

Коментарите се исклучени на ИСТАНБУЛ

КУМБУРГАЗ

Местото Кумбургаз се наоѓа на обалата на Мраморното море и на само 60км од еден од најубавите градови на светот, Истанбул. Местото е идеално за одмор, релаксација благодарение на одличните…

Коментарите се исклучени на КУМБУРГАЗ

КАПАДОКИЈА

Прв ден (28.04.2021) – Среда 08:30ч. Собир на групата пред спортската сала Младост Битола. Заминување кон Турција во 09.00 часот. Патот води преку Прилеп, Велес, Скопје преку Бугарија и истото…

Коментарите се исклучени на КАПАДОКИЈА

ШАРМ ЕЛ-ШЕИК ЗА ВЕЛИГДЕН

ШАРМ ЕЛ-ШЕИК ЗА ВЕЛИГДЕН ОД СКОПЈЕ 28.04-03.05.2021   Детали на лет PC 356   27APR    SKPSAW      1740 2000 / PC 630   27APR    SAWSSH      2310 0055+1 PC 633   03MAY   SSHSAW      0320 0700…

Коментарите се исклучени на ШАРМ ЕЛ-ШЕИК ЗА ВЕЛИГДЕН

Пролом бања за Велигден

Пролом бања за Велигден Цена на аранжманот 129€ по лице (промо цена) редовна цена 159€ доплата за Трансфер  од Битола,  Прилеп и Велес 10 евра по лице ТЕРМИН: 01.05-03.05.2021  …

Коментарите се исклучени на Пролом бања за Велигден