КРФ

КРФ ЗА ВЕЛИГДЕН Термин 21.04 – 25.04 април Едно од најубавите обележувања на најголемиот христијански празник Велигден на медитеранот е на островот Крф. Посетители од цела Грција, но и светот…

Коментарите се исклучени на КРФ

ВЕЛИГДЕН ВО СЛОВЕНИЈА И ХРВАТСКА

ВЕЛИГДЕН ВО СЛОВЕНИЈА И ХРВАТСКА ЉУБЉАНА–БЛЕД-БОХИЊ-ПОСТОИНА-ОПАТИЈА-ПЛИТВИЦЕ (21.04.2022-25.04.2022) Една легенда вели дека Змејовите поставени на мостот на реката Љубљаница ќе мавнат со опашката кога под нив ќе помине девојка која е…

Коментарите се исклучени на ВЕЛИГДЕН ВО СЛОВЕНИЈА И ХРВАТСКА

ВЕЛИГДЕН ВО ИСТРА

ПУЛА-БРИОНИ-РОВИЊ-ПОРЕЧ-ГРОЖЊАН-МОТОВУН-ОПАТИЈА (20.04.2022 – 26.04.2022) Допрете ја магичната црвена земја... Нека Ве погали медитеранското златно сонце... И почувствувајте ја Истра... Ја нарекуваат Хрватска Тоскана... заради синото море, зелените пејзажи, средновековните места…

Коментарите се исклучени на ВЕЛИГДЕН ВО ИСТРА
Read more about the article ПАРИЗ
Paris city panorama in daytime

ПАРИЗ

4 дена / 3 ноќевања Програма на патувањето:   28. Април (четврток)  СКОПЈЕ – ПАРИЗ – ЛУВР Состанок на групата на аеродромот “Александар Велики” во 06:10 часот. Полетување за Париз…

Коментарите се исклучени на ПАРИЗ
Read more about the article ЧЕШМЕ
Historical houses of Alacati is populer tourist destination in the Turkey.

ЧЕШМЕ

Атрактивното и светски познатото летувалиште Чешме е најзападниот приморски град во Турција, поставен на самиот раб на истоимениот полуостров на обалата на Егејското Море. Заради бројните природни убавини, автентичноста и…

Коментарите се исклучени на ЧЕШМЕ

ТОСКАНА

Почувствувајте ја магијата на Италија за Велигден Тоскана многумина ја сметаат за најубавиот дел од Апенинскиот Полуостров поради нејзините 120 заштитени зони со бајковита природа, прекрасни селца, а најмногу поради…

Коментарите се исклучени на ТОСКАНА

СОКО БАЊА

Програма на патувањето: 22.04.2022 (Петок)                                            СКОПЈЕ – СОКО БАЊА Состанок на групата на паркингот кај хотел ВИП спроти саем рано наутро во 05.30часот. Поаѓање кон Србија во 06 часот. Патувањето…

Коментарите се исклучени на СОКО БАЊА

СЛОВЕНИЈА И ХРВАТСКА

ВЕЛИГДЕН ВО СЛОВЕНИЈА И ХРВАТСКА ЉУБЉАНА–БЛЕД-БОХИЊ-ПОСТОИНА-ОПАТИЈА-ПЛИТВИЦЕ     (21.04.2022-25.04.2022)   Една легенда вели дека Змејовите поставени на мостот на реката Љубљаница ќе мавнат со опашката кога под нив ќе помине…

Коментарите се исклучени на СЛОВЕНИЈА И ХРВАТСКА
Read more about the article САРАЕВО И МОСТАР
bridge

САРАЕВО И МОСТАР

Сараево е најголемиот и главниот град на Босна, град на контрасти и различности кој нуди за секого по нешто. По неговите улици може да се видат и цркви и џамии, и…

Коментарите се исклучени на САРАЕВО И МОСТАР

ПРАГА-КАРЛОВИ ВАРИ-ДРЕЗДЕН-ВИЕНА

Магична, мистична, прекрасна се само дел од атрибутите кои Прага, главната престолнина на Република Чешка, со сигурност ги заслужува. Сместена во срцето на Европа, плени со својата специфична архитектонска традиција,…

Коментарите се исклучени на ПРАГА-КАРЛОВИ ВАРИ-ДРЕЗДЕН-ВИЕНА

НОВИ САД И БЕЛГРАД

Нови Сад е вториот по големина град во Србија по Белград. Според најновиот попис од 2011 година, градот има урбано население од 277.522 жители, додека населението на општината е 341.625. Градот…

Коментарите се исклучени на НОВИ САД И БЕЛГРАД

ЛУТРА ЕДИПСОС

Едипсос или Лутра Едипсос е најпознатата и најстарата бања во Грција, специфична по комбинацијата од термални извори кои тука се влеваат во водите на Егејското Море.  Во прилог на тоа…

Коментарите се исклучени на ЛУТРА ЕДИПСОС

КАЛИТЕА

ВЕЛИГДЕН – КАЛИТЕА   КАЛИТЕА е идеално место за патници кои сакаат да уживаат во кристално чистата вода и белиот песок на плажата која скоро секоја година е наградувана со…

Коментарите се исклучени на КАЛИТЕА
Read more about the article ИСТРА
Panoramic view on old town Rovinj from harbor. Istria peninsula, Croatia

ИСТРА

ВЕЛИГДЕН ВО ИСТРА ПУЛА-БРИОНИ-РОВИЊ-ПОРЕЧ-ГРОЖЊАН-МОТОВУН-ОПАТИЈА  (20.04.2022 – 26.04.2022)   Допрете ја магичната црвена земја… Нека Ве погали медитеранското златно сонце… И почувствувајте ја Истра… Ја нарекуваат рватска Тоскана… заради синото море,…

Коментарите се исклучени на ИСТРА

ДУБАИ

FIRST MINUTE – за резервации и уплати до 15.03.2022 *** СИГУРНА РЕАЛИЗАЦИЈА  – ОГРАНИЧЕН БРОЈ НА МЕСТА ВО ПРОМОЦИЈА *** Напомени Цените се пакет цени по лице изразени во ЕВРА за…

Коментарите се исклучени на ДУБАИ

ВЕНЕЦИЈА-ВЕРОНА-МИЛАНО

Италија – земја на пица и паста, земја на мода, култура и неверојатна убавина. Сплет на уметност, традиција и модерно време. Градби и знаменитости кои ќе ве остават без здив. Италија…

Коментарите се исклучени на ВЕНЕЦИЈА-ВЕРОНА-МИЛАНО

БУРСА – ЕСКИШЕХИР

Бурса – Ескишехир (Турска Венеција) . Бурса се наоѓа во северозападниот дел на Анадолија на падините на планината Улудаг висока околу 2.500 метри во јужниот дел на Мраморскиот регион .…

Коментарите се исклучени на БУРСА – ЕСКИШЕХИР

БУКУРЕШТ

Букурешт за Велигден (3 ноќевања) Романија е најголемата држава во југоисточна Европа. Голем дел од романската граница граничи со Србија и Бугарија, односно со реката Дунав. Во Романија се влева…

Коментарите се исклучени на БУКУРЕШТ

БУДИМПЕШТА-СЕНТ АНДРЕА-ЕСТЕРГОМ

Будимпешта – Kралица на Дунав, преполна со култура која освојува и заведува, преполна со романтични мостови и широки булевари, улички со калдрма, живописни куќи… Со спојувањето на трите града- Будим,…

Коментарите се исклучени на БУДИМПЕШТА-СЕНТ АНДРЕА-ЕСТЕРГОМ

АТИНА

Главниот и најголем град во Грција, Атина често пати се нарекува колевка на западната цивилизација. Таа е еден од најстарите светски градови чија историја бележи преку 3400 години. Се смета…

Коментарите се исклучени на АТИНА