БУТИК ХОТЕЛ СВ.НИКОЛА – КРУШЕВО

Свети Никола бутик хотел (By пицерија Скар Крушево) е најнов хотел во Крушево со 8 студиа кои во себе носат уникатни крушевски приказни. Студиата се двокреветни, трикреветни и четирикреветни и…

Коментарите се исклучени на БУТИК ХОТЕЛ СВ.НИКОЛА – КРУШЕВО

Hotel Tutto 3* – Маврово, Јанче

Хотел Туто се наоѓа во Јанче, во срцето на Националниот Парк Маврово, во општината Маврово-Ростуште. Се наоѓа на пазувите на Бистра, во близина на манастирот Св. Јован Бигорски. Хотелот нуди…

Коментарите се исклучени на Hotel Tutto 3* – Маврово, Јанче

Хотел Скардус 4* – Попова Шапка

Попова Шапка, туристички центар лоциран на најубавиот дел на Шар планина, е еден од најголемите и најубавите ски-центри во Македонија, кој се наоѓа на над 1800м надморска височина и се…

Коментарите се исклучени на Хотел Скардус 4* – Попова Шапка

ХОТЕЛ АРЕНА ТЕТЕКС 3* ПОПОВА ШАПКА

Хотел Арена се наоѓа на прва линија пред ски патеките, располага со вкупно 33 соби и апартмани и вкупен капацитет од 105 гости. Сите соби се со сопствен балкон со…

Коментарите се исклучени на ХОТЕЛ АРЕНА ТЕТЕКС 3* ПОПОВА ШАПКА

ХОТЕЛ МОНТАНА 4* КРУШЕВО

Хотел Монтана Палас е традиционална оаза за рекреација, место за семинари и вкусна храна. Сместен на влезот од Крушево се наоѓа на 600 метри од ски-жичарата а, на 500 метри…

Коментарите се исклучени на ХОТЕЛ МОНТАНА 4* КРУШЕВО

MIA`S FAVORITE HOTEL-МАВРОВО

Со поглед на езерото Маврово од позиција од над 1200 метри надморска височина, омилениот хотел на Миа’с Маврово стои на сценско место во планинските падини на планината Бистра – ливади,…

Коментарите се исклучени на MIA`S FAVORITE HOTEL-МАВРОВО

ХОТЕЛ РАДИКА 4* – МАВРОВО

Хотелот Радика е првокласно планинско одморалиште кое се наоѓа во Националниот парк Маврово, во Западна Македонија, на одлична локација веднаш над езерото Маврово опкружено со прекрасна борова шума и е…

Коментарите се исклучени на ХОТЕЛ РАДИКА 4* – МАВРОВО

ХОТЕЛ ПАНОРАМА – КРУШЕВО

Хотелот располага со 20 соби и апартмани: 12 двокреветни, 2 трокреветни и 6 апартмани. Сите се со панорамски поглед кон Крушево… Освен еден Јуниор апартман, кој е со поглед кон…

Коментарите се исклучени на ХОТЕЛ ПАНОРАМА – КРУШЕВО

Хотел ШУМСКИ ФЕНЕРИ Пелистер

Овој мал семеен хотел се наоѓа на 900 метри надморска височина во шума, во подножјето на Националниот парк Пелистер еден од најстарите паркови на Балканот со површина од 17.150 хектари…

Коментарите се исклучени на Хотел ШУМСКИ ФЕНЕРИ Пелистер

Хотел ШАТОР Битола

Хотелот Шатор (3 ѕвезди) ***  е прилагоден и амбиентално е вклопен во надворешен и внатрешен изглед во околината што го опкружува. Несекојдневната архитектонска замисла во просторот на проектантот и дизајнерот…

Коментарите се исклучени на Хотел ШАТОР Битола

Хотел СЛАВИЈА и ПОПОВА ШАПКА

Попова Шапка е најпознат зимски спортско-рекреативен центар во Република Македонија. Се одликува со голем број на сончеви денови и снежна покривка од октомври до мај. Погоден за сите скијачки дисциплини.…

Коментарите се исклучени на Хотел СЛАВИЈА и ПОПОВА ШАПКА

Хотел СКОРПИОН Крушево

Хотел Скорпион, се наоѓа во Крушево, во непосредна близина на монументот Македониум, на околу 10мин пешачење до центарот на Крушево. Хотелот располага со повеќе типови на соби, комфорни и топли.…

Коментарите се исклучени на Хотел СКОРПИОН Крушево

Хотел МОЛИКА Битола

  Хотел Молика е најрепрезентативниот хотел со кој располага Друштвото за угостителство рекреација и спорт ЕЛЕМ ТУРС ДООЕЛ Скопје. Хотелот се наоѓа на Баба планина во Националниот парк Пелистер. Самата местополжба…

Коментарите се исклучени на Хотел МОЛИКА Битола

Хотел МАНАСТИР Берово

Во подножјето на Малешевските планини во областа Малешевија на надморска висина од околу 900 метри се наоѓа градот Берово. Малешевијата е еден од најчистите и незагадени региони во Македонија и…

Коментарите се исклучени на Хотел МАНАСТИР Берово

Хотел КОНАК Попова Шапка

„Конак“ – Попова Шапка е модерен планински објект со традиционален изглед. Сместен на Шар Планина, во скијачкиот центар Попова Шапка на 1760 мнв. Поволната географска положба, релативно блиску до Тетово…

Коментарите се исклучени на Хотел КОНАК Попова Шапка

Хотел ВИП Берово

Вип Хотел *** Берово располага со 125 легла . Собите се опремени со тв,кабловска, бесплатно wi-fi ,фрижидер, сопствено купатило (фен,пешкири),тераса . Хотелот располага со ресторан за појадок, теренски игралишта за…

Коментарите се исклучени на Хотел ВИП Берово

Хотел БИСТРА и Хотел СПОРТ – Маврово

  ХОТЕЛ БИСТРА Хотелот Бистра е сместен во подножјето на планината Бистра, близу до Мавровското езеро и три жичари, кои водат до прекрасните скијачки терени. Опкружен со природна убавина, хотелот…

Коментарите се исклучени на Хотел БИСТРА и Хотел СПОРТ – Маврово

Хотел АУРОРА 5* Берово

Со надморска височина од 1100 метри, ресортот е сместен во источниот планински дел на Македонија, близу до градот Берово, веднаш над Беровското езеро и прекрасниот кањон на Малешевските планини. Точно овој регион,…

Коментарите се исклучени на Хотел АУРОРА 5* Берово

Студиа БУБАМАРА Крушево

Студиата „Бубамара“ се наоѓаат во самиот центар на Крушево, оддалечени само 50 метри од градскиот плоштад. Бо близина на вилата има паркинг простор за одреден број на возила. Студиата имаат…

Коментарите се исклучени на Студиа БУБАМАРА Крушево

КОРАБ ТРНИЦА Маврово

Во срцето на Горна Река, меѓу високите Кораб, Шара и Бистра, кај многуте расфрлени планински рекички и Радика, меѓу зимзелените дрвја и секвојата што гордо ве пречекува, се наоѓа комплексот…

Коментарите се исклучени на КОРАБ ТРНИЦА Маврово