БУКУРЕШТ И ТРАНСИЛВАНИЈА

Романија — земја во југоисточна Европа. Граничи со Украина и Молдавија на североисток, со Унгарија и Србија на запад и со Бугарија на југ (по должината на реката Дунав). Романија…

Коментарите се исклучени на БУКУРЕШТ И ТРАНСИЛВАНИЈА

Промо пакет за Денот на Жената Интерхотел Сандански

Промо пакет за Денот на Жената Интерхотел Сандански 10-12.03.2023   10.03.2023 (Петок) Битола(Скопје)-Прилеп-Неготино-Струмица-Сандански Поаѓање во 06:30 часот од Битола/Скопје за Сандански преку Струмица и Петрич (попатни одмори, царински формалности), продолжување…

Коментарите се исклучени на Промо пакет за Денот на Жената Интерхотел Сандански

Кападокија за 8ми март

СКОПЈЕ- ИСТАНБУЛ- АНКАРА-СОЛЕНО ЕЗЕРО-УРГУП-МУСТАФА ПАША (КАПАДОКИЈА)-КОЊА-ПАМУККАЛЕ-ЕФЕС-КУШАДАСИ-ТРОЈА-ЧАНАККАЛЕ-СКОПЈЕ 03.03-12.03.2022 Прв ден. СКОПЈЕ-ИСТАНБУЛ Состанок 17.00 часот на однапред договорено место. Заминување на групата во 17:30 часот. Ноќно возење преку Бугарија со попатни застанувања -паузи.…

Коментарите се исклучени на Кападокија за 8ми март

Бурса – Ескишехир 8ми Март

Бурса се наоѓа во северозападниот дел на Анадолија на падините на планината Улудаг висока околу 2.500 метри во јужниот дел на Мраморскиот регион . Градот е најпознат по текстилот. Во…

Коментарите се исклучени на Бурса – Ескишехир 8ми Март

САРАЕВО-МОСТАР 8МИ МАРТ

09.03.2023  – Состанок на група во 18:00, поаѓање во 18:30 од Битола спортска сала. Патувањето ќе биде преку граничен премин Табановце. Ноќно возење низ Србија со попатни паузи и царински формалности.…

Коментарите се исклучени на САРАЕВО-МОСТАР 8МИ МАРТ

БЕЛГРАД-НОВИ САД-СРЕМСКИ КАРЛОВЦИ 8МИ МАРТ

БЕЛГРАД-НОВИ САД-ПЕТРОВАРАДИНСКА ТВРДИНА-СРЕМСКИ КАРЛОВЦИ 10.03.2023 – Планирано време за поаѓање према Белград 02:30 часот од Битола, патот води преку граничен премин Табановце. Ноќно возење со попатни паузи и царински формалности. Пристигнување во Белград…

Коментарите се исклучени на БЕЛГРАД-НОВИ САД-СРЕМСКИ КАРЛОВЦИ 8МИ МАРТ

Врњачка бања

Врњачка бања     Програма на патување: 10.03.2023 (Петок) СКОПЈЕ - ВРЊАЧКА БАЊА  Состанок на групата на паркингот кај хотел ВИП спроти саем рано наутро во 05.30 часот. Поаѓање за…

Коментарите се исклучени на Врњачка бања

Пролом Бања

Пролом Бања       Програма на патување:   1.Ден 10.03.2023 (Петок) СКОПЈЕ – ПРОЛОМ БАЊА Состанок на групата рано наутро во 05.30 часот на паркингот кај Хотел ВИП спроти саем.…

Коментарите се исклучени на Пролом Бања

Луковска Бања

Луковска Бања е лоцирана во јужниот дел на Србија, на источните падини на Копаоник. Со поставеност од 681м надморска висина, таа е највисоката бања во Србија со пријатна умерено континентална…

Коментарите се исклучени на Луковска Бања

Лутра Едипсос

Едипсос или Лутра Едипсос е најпознатата и најстарата бања во Грција, специфична по комбинацијата од термалните извори во море. Во прилог на тоа дека се работи за една од најстарите…

Коментарите се исклучени на Лутра Едипсос

Соко Бања

Соко Бања   Програма на патувањето:   1.Ден 03.03.2023 / 10.03.2023 (Петок) СКОПЈЕ – СОКО БАЊА Состанок на групата во 05.30 часот рано наутро на паркингот кај Хотел Вип спроти…

Коментарите се исклучени на Соко Бања

Златибор

ЗЛАТИБОР (Со посета на Ел Пасо, Дрвенград и Врњачка Бања)   Прв ден: 09.03.2023 (Четврток) Тргнување на групата во 22:30 од Скопје и 23:00 часот од Куманово кон  Златибор со попатни…

Коментарите се исклучени на Златибор

ВЕНЕЦИЈА-ВЕРОНА-СИРМИОНЕ-ТРСТ

ВЕНЕЦИЈА-ВЕРОНА-СИРМИОНЕ-ТРСТ 8-МИ МАРТ 2023   Италија – земја на пица и паста, земја на мода, култура и неверојатна убавина. Сплет на уметност, традиција и модерно време. Градби и знаменитости кои…

Коментарите се исклучени на ВЕНЕЦИЈА-ВЕРОНА-СИРМИОНЕ-ТРСТ

МИЛАНО-ЛУГАНО-КОМО-СИРМИОНЕ

МИЛАНО-ЛУГАНО-КОМО-СИРМИОНЕ 8-МИ МАРТ 2023   Италија – земја на пица и паста, земја на мода, култура и неверојатна убавина. Сплет на уметност, традиција и модерно време. Градби и знаменитости кои…

Коментарите се исклучени на МИЛАНО-ЛУГАНО-КОМО-СИРМИОНЕ

ТОСКАНА

ТОСКАНА 8-МИ МАРТ 2023 Тоскана многумина ја сметаат за најубавиот дел од Апенинскиот Полуостров поради нејзините 120 заштитени зони со бајковита природа, прекрасни селца, а најмногу поради градовите со исклучителна…

Коментарите се исклучени на ТОСКАНА

ВИЕНА

ВИЕНА 8-МИ МАРТ 2023   Со богата култура, многубројни историски знаменитости и зачудувачка архитектура, Виена претставува исклучително наследство на познати музичари, уметници, поети и архитекти. Поставен благодатно на источните брегови…

Коментарите се исклучени на ВИЕНА

БУДИМПЕШТА-ВИЕНА-СЕНТ АНДРЕА

БУДИМПЕШТА-ВИЕНА-СЕНТ АНДРЕА 8-МИ МАРТ 2023   Будимпешта - Kралица на Дунав, преполна со култура која освојува и заведува, преполна со романтични мостови и широки булевари, улички со калдрма, живописни куќи...…

Коментарите се исклучени на БУДИМПЕШТА-ВИЕНА-СЕНТ АНДРЕА

ПРАГА-ДРЕЗДЕН-ВИЕНА (2НП)

ПРАГА-ДРЕЗДЕН-ВИЕНА (2НП) 8-МИ МАРТ 2023   Магична, мистична, прекрасна се само дел од атрибутите кои Прага, главната престолнина на Република Чешка, со сигурност ги заслужува. Сместена во срцето на Европа,…

Коментарите се исклучени на ПРАГА-ДРЕЗДЕН-ВИЕНА (2НП)

ПРАГА-КАРЛОВИ ВАРИ-ДРЕЗДЕН-ВИЕНА (3НП)

ПРАГА-КАРЛОВИ ВАРИ-ДРЕЗДЕН-ВИЕНА (3НП) Магична, мистична, прекрасна се само дел од атрибутите кои Прага, главната престолнина на Република Чешка, со сигурност ги заслужува. Сместена во срцето на Европа, плени со својата…

Коментарите се исклучени на ПРАГА-КАРЛОВИ ВАРИ-ДРЕЗДЕН-ВИЕНА (3НП)

Пролом Бања

Програма на патување:    1.Ден 10.03.2023 (Петок) СКОПЈЕ – ПРОЛОМ БАЊА Состанок на групата рано наутро во 05.30 часот на паркингот кај Хотел ВИП спроти саем. Поаѓање за Србија во…

Коментарите се исклучени на Пролом Бања