Кападокија за 8ми март

СКОПЈЕ- ИСТАНБУЛ- АНКАРА-СОЛЕНО ЕЗЕРО-УРГУП-МУСТАФА ПАША (КАПАДОКИЈА)-КОЊА-ПАМУККАЛЕ-ЕФЕС-КУШАДАСИ-ТРОЈА-ЧАНАККАЛЕ-СКОПЈЕ 03.03-12.03.2022 Прв ден. СКОПЈЕ-ИСТАНБУЛ Состанок 17.00 часот на однапред договорено место. Заминување на групата во 17:30 часот. Ноќно возење преку Бугарија со попатни застанувања -паузи.…

Коментарите се исклучени на Кападокија за 8ми март

Бурса – Ескишехир 8ми Март

Бурса се наоѓа во северозападниот дел на Анадолија на падините на планината Улудаг висока околу 2.500 метри во јужниот дел на Мраморскиот регион . Градот е најпознат по текстилот. Во…

Коментарите се исклучени на Бурса – Ескишехир 8ми Март

САРАЕВО-МОСТАР 8МИ МАРТ

09.03.2023  – Состанок на група во 18:00, поаѓање во 18:30 од Битола спортска сала. Патувањето ќе биде преку граничен премин Табановце. Ноќно возење низ Србија со попатни паузи и царински формалности.…

Коментарите се исклучени на САРАЕВО-МОСТАР 8МИ МАРТ

БЕЛГРАД-НОВИ САД-СРЕМСКИ КАРЛОВЦИ 8МИ МАРТ

БЕЛГРАД-НОВИ САД-ПЕТРОВАРАДИНСКА ТВРДИНА-СРЕМСКИ КАРЛОВЦИ 10.03.2023 – Планирано време за поаѓање према Белград 02:30 часот од Битола, патот води преку граничен премин Табановце. Ноќно возење со попатни паузи и царински формалности. Пристигнување во Белград…

Коментарите се исклучени на БЕЛГРАД-НОВИ САД-СРЕМСКИ КАРЛОВЦИ 8МИ МАРТ

Врњачка бања

Врњачка бања     Програма на патување: 10.03.2023 (Петок) СКОПЈЕ - ВРЊАЧКА БАЊА  Состанок на групата на паркингот кај хотел ВИП спроти саем рано наутро во 05.30 часот. Поаѓање за…

Коментарите се исклучени на Врњачка бања

Пролом Бања

Пролом Бања       Програма на патување:   1.Ден 10.03.2023 (Петок) СКОПЈЕ – ПРОЛОМ БАЊА Состанок на групата рано наутро во 05.30 часот на паркингот кај Хотел ВИП спроти саем.…

Коментарите се исклучени на Пролом Бања

Прага (авио)

Прага (авио)     ПРОГРАМА НА ПАТУВАЊЕТО: 09.март (четврток)    СКОПЈЕ - ПРАГА   Состанок на групата на аеродромот во Скопје во 10:35 часот. Полетување за Прага во 12:35 ч. Пристигнување…

Коментарите се исклучени на Прага (авио)

Луковска Бања

Луковска Бања е лоцирана во јужниот дел на Србија, на источните падини на Копаоник. Со поставеност од 681м надморска висина, таа е највисоката бања во Србија со пријатна умерено континентална…

Коментарите се исклучени на Луковска Бања

ДУБАИ СО ЛЕТ ОД СКОПЈЕ – 08МИ МАРТ (4 НОЌИ)

Опис ДАТИ НА ПАТУВАЊЕ 07-13.03.2023 / ПЕРИОД НА ПРЕСТОЈ 08-12.03.2023 (4 НОЌИ) IBIS ONE CENTRAL 3* - 729 ЕУР по лице *Доплата за еднокреветна соба 140 еур   Цените се пакет…

Коментарите се исклучени на ДУБАИ СО ЛЕТ ОД СКОПЈЕ – 08МИ МАРТ (4 НОЌИ)

Милано (авио)

МИЛАНО 08.03-12.03.2023 5 дена- 4 ноќевања   Распостранет во рамнините на областa Ломбардија, Милано е втор по големина град во Италија, познат по уметноста, модата, шопинг и храна. Основан од…

Коментарите се исклучени на Милано (авио)

Малта (авио)

МАЛТА во МАРТ 30.03 - 02.04.2023 СО АВИОН ОД СКОПЈЕ / 4 ДЕНА / 3 НОЌЕВАЊА Малта и нејзините сестрински острови Гозо и Комино - лоцирани во центарот на Медитеранот,…

Коментарите се исклучени на Малта (авио)