ХОТЕЛ БЕЛВИ- ОХРИД

Хотел Белви 4* Охрид   Хотелот Белви е дел од Комплексот Метропол  покрај Охридското езеро, овој  хотел во близина на работ на планинскиот национален парк Галичица е на 9 километри…

Коментарите се исклучени на ХОТЕЛ БЕЛВИ- ОХРИД

Вила Ана Марија

Вила АНА МАРИЈА Локација : Дурачка Река, на 3 км од Крива Паланка Незаборавно уживање во прекрасна природа, двор со летниковец, место за одмор и рекреација Типови на соби :…

Коментарите се исклучени на Вила Ана Марија

Хотел Каса Леоне 3* – Попова Шапка

Хотел Каса Леоне 3* – Попова Шапка   ЦЕНОВНИК 15.11-20.12.2020 Цени валидни од 15.11-20.12.2020 Вид на сместување Ноќевање со појадок Двокреветна соба 42€ Апартман (за 4 лица) 72€ Деца до…

Коментарите се исклучени на Хотел Каса Леоне 3* – Попова Шапка

Вила Баба и Деде – Галичник

Вила Баба и Деде – Галичник   Според зборовите на познатиот сликар Нове Франговски, ако Охрид е бисерот на Македонија, тогаш Галичник е дијамантот! Со своите восхитувачки пејсажи, природна убавина…

Коментарите се исклучени на Вила Баба и Деде – Галичник

ЦЕНТРАЛ ХОТЕЛ- ВИНИЦА

Хотел Централ е лоциран во строгиот центар на градот Виница во тивка околина, топло уреден и декориран со цел да го понуди најдоброто од удобноста и комфорот и да ги…

Коментарите се исклучени на ЦЕНТРАЛ ХОТЕЛ- ВИНИЦА

ХОТЕЛ СОЛУН – СКОПЈЕ

Хотел Солун, се наоѓа во строг центар на град Скопје, на неколку чекора од главниот плоштад на Скопје, располага со 24 соби, модерно уредени, за сечиј вкус. Хотелот располага со…

Коментарите се исклучени на ХОТЕЛ СОЛУН – СКОПЈЕ

Инекс Олгица Хотел & СПА 5* – Охрид

Инекс Олгица Хотел & СПА 5* – Охрид   Хотел Инекс Олгица Hotel & Spa 5* е уникатен хотел на брегот на Охридското Езеро со историја долга половина век. Лоциран е…

Коментарите се исклучени на Инекс Олгица Хотел & СПА 5* – Охрид

Hotel Tutto 3* – Маврово, Јанче

Хотел Туто се наоѓа во Јанче, во срцето на Националниот Парк Маврово, во општината Маврово-Ростуште. Се наоѓа на пазувите на Бистра, во близина на манастирот Св. Јован Бигорски. Хотелот нуди…

Коментарите се исклучени на Hotel Tutto 3* – Маврово, Јанче

Хотел Скардус 4* – Попова Шапка

Попова Шапка, туристички центар лоциран на најубавиот дел на Шар планина, е еден од најголемите и најубавите ски-центри во Македонија, кој се наоѓа на над 1800м надморска височина и се…

Коментарите се исклучени на Хотел Скардус 4* – Попова Шапка

ХОТЕЛ АРЕНА ТЕТЕКС 3* ПОПОВА ШАПКА

Хотел Арена се наоѓа на прва линија пред ски патеките, располага со вкупно 33 соби и апартмани и вкупен капацитет од 105 гости. Сите соби се со сопствен балкон со…

Коментарите се исклучени на ХОТЕЛ АРЕНА ТЕТЕКС 3* ПОПОВА ШАПКА

ХОТЕЛ МОНТАНА 4* КРУШЕВО

Хотел Монтана Палас е традиционална оаза за рекреација, место за семинари и вкусна храна. Сместен на влезот од Крушево се наоѓа на 600 метри од ски-жичарата а, на 500 метри…

Коментарите се исклучени на ХОТЕЛ МОНТАНА 4* КРУШЕВО

Хотел Кратис 4* – Кратово

Хотел Кратис 4* – Кратово ОПИС: Хотел Кратис се наоѓа во центарот на градот Кратово прочуен како град на кулите и мостовите. Кратово претставува идеално место излез од секојдневието и…

Коментарите се исклучени на Хотел Кратис 4* – Кратово

MIA`S FAVORITE HOTEL-МАВРОВО

Со поглед на езерото Маврово од позиција од над 1200 метри надморска височина, омилениот хотел на Миа’с Маврово стои на сценско место во планинските падини на планината Бистра – ливади,…

Коментарите се исклучени на MIA`S FAVORITE HOTEL-МАВРОВО

КОМПЛЕКС МИНАМИ – ОХРИД

Комплекс Минами Ценовник за ноќевање за сезона 2021   Bила МИНАМИ Kуќа за гости се наоѓа во селото Коњско во Националниот парк Галичица, сместена на 1100 метри надморска височина. Вилата…

Коментарите се исклучени на КОМПЛЕКС МИНАМИ – ОХРИД

ХОТЕЛ РАДИКА 4* – МАВРОВО

Хотелот Радика е првокласно планинско одморалиште кое се наоѓа во Националниот парк Маврово, во Западна Македонија, на одлична локација веднаш над езерото Маврово опкружено со прекрасна борова шума и е…

Коментарите се исклучени на ХОТЕЛ РАДИКА 4* – МАВРОВО

ХОТЕЛ ПАНОРАМА – КРУШЕВО

Хотелот располага со 20 соби и апартмани: 12 двокреветни, 2 трокреветни и 6 апартмани. Сите се со панорамски поглед кон Крушево… Освен еден Јуниор апартман, кој е со поглед кон…

Коментарите се исклучени на ХОТЕЛ ПАНОРАМА – КРУШЕВО

Хотел ПРЕСТОЛ – Охрид

Хотел ПРЕСТОЛ 3* –  Св.Стефан   Тип на услуга Цена Ноќевање со појадок 18€ Полупансион 22€   Дадените цени се по лице за 1 ноќевање и вклучуваат : Ноќевање со…

Коментарите се исклучени на Хотел ПРЕСТОЛ – Охрид

Хотел КРАТИС Кратово

ХОТЕЛ “КРАТИС” Кратово – е нов угостителски објект во туристичката мапа на Република Македонија. Се наоѓа во центарот на градот Кратово прочуен како град на кулите и мостовите. Кратово претставува…

Коментарите се исклучени на Хотел КРАТИС Кратово

Хотел КАПРИ Битола

Хотел & ресторан “Капри” Битола се наоѓа на почетокот на патот за Нижеполе – Пелистер. Хотелот е на 3.5 км од Центaрот на градот. Располага со 15 двокреветни соби и…

Коментарите се исклучени на Хотел КАПРИ Битола

ЗОВИК

С. ЗОВИЌ –  ОПШТИНА  НОВАЦИ   Село Зовиќ е лоцирано во општина Новаци, на 52 км од Битола. Расположено е на надморска височина од 725 метри помеѓу два ридски гребени…

Коментарите се исклучени на ЗОВИК