Вила МЕМФИС

Вила МЕМФИС – Калитеа  2021 Вила Мемфис се наоѓа во самиот центар на Калитеа во пешачката зона, опкружена со голем број на продавници, кафетерии и таверни. Вилата располага со 1/3…

Коментарите се исклучени на Вила МЕМФИС

ВИЛА АНГЕЛОС

Вила АНГЕЛОС – Калитеа 2021 Локација: Во центарот на Калитеа, 5 мин. од плажа. Сместување: Четирикреветни и двокреветни апартмани на високо приземје и на прв кат. Опременост: Четирикреветен АПП -…

Коментарите се исклучени на ВИЛА АНГЕЛОС

КАЛИТЕА – ЈАНИС

Вила Јанис се наоѓа на главната улица наспроти познатиот ресторан Брики, т.е 50 метри од строгиот центар на Калитеа. Во нејзина близина се наоѓа маркет, слаткарница, продавници, фурна, ресторани, кафетерии…

Коментарите се исклучени на КАЛИТЕА – ЈАНИС

КАЛИТЕА – АМОС

Aммос Апартманите се од "B" категорија и се наоѓаат на шеталиштето во строгиот центар на Калитеа. Од вилата до градската плажа има неколку минути пешачење или 200метри удолница. Под самите…

Коментарите се исклучени на КАЛИТЕА – АМОС

КАЛИТЕА – ТЕА

Вила Теа се наоѓа на прекрасна локација меѓу шеталиштето и плаѓата во Калитеа, на левата страна од главната улица која води до Полихроно. Вилата се состои од 2+1 студија и…

Коментарите се исклучени на КАЛИТЕА – ТЕА

КАЛИТЕА -ПОСЕИДОН

Вила Посеидон се наоѓа на сама плажа во Калитеа, на 200м од центарот. Паркинг за возила сама вила не нуди, но има на 30м од самата вила веднаш до хотелот…

Коментарите се исклучени на КАЛИТЕА -ПОСЕИДОН

КАЛИТЕА-ПОПИС

Вила Попис се наоѓа на самото шеталиште, т.е прва пешачка улица во строгиот центар на Калитеа. Во нејзина близина се наоѓа, маркет, слаткарница, продавници, фурна, ресторани, кафетерии итн. На 200м…

Коментарите се исклучени на КАЛИТЕА-ПОПИС

КАЛИТЕА-МЕРОПИ

Вила Меропи се наоѓа на самата магистрала, во строгиот центар на Калитеа, веднаш до семафорите и  излегува на првата пешачка уличка. Не располага со паркинг, а најблиското место за паркирање…

Коментарите се исклучени на КАЛИТЕА-МЕРОПИ

ДИМИТРА – КАЛИТЕА

Вила Димитра се наоѓа на 500метри од плажа, веднаш до училиштето на Калитеа и на 2мин пешачење до центарот на Калитеа. Можност за паркирање има на самата улица  како и…

Коментарите се исклучени на ДИМИТРА – КАЛИТЕА