Fafa Premium Hotel

    Фафа Премиум Хотелот е сместен во областа на Long Beach Golem, изграден 2016та година, по сите светски стандарди. Хотелот е еден од најубавите во областа на Драчкиот регион,…

Коментарите се исклучени на Fafa Premium Hotel

Grand Blue Fafa

Опис на регион Хотел GRAND BLUE FATA RESORT 5* е еден од најновите и најпрестижните хотели во Драч, лоциран на приватна плажа во областа Лонг Бич Голем. Официјално беше отворен…

Коментарите се исклучени на Grand Blue Fafa

Хотел и апартмани Дента 3* – Радиме, Валона, Албанија

 Валона – најкомплетното албанско летовалиште Валона прераснува во европска туристичка дестинација, на самата граница помеѓу Јадранското и Јонското море. Се чини, место идеално за летување на просечно македонско семејство. Поефитно…

Коментарите се исклучени на Хотел и апартмани Дента 3* – Радиме, Валона, Албанија

Вила Idi

Вила Idi Вила “Idi”располага со 1/3  студиакомплет опременaкујна, купатило, ТВ и WIFI. Дел од собите гледаат директно кон морето, страничен поглед на море и кон планина. Пред вилата има сопствен двор. Секоја соба располага со тераса масичка…

Коментарите се исклучени на Вила Idi

Вила “Camellia”

Вила “Camellia”  Вила “Camellia”располага со 1/2 и 1/3  студиасо опременaкујна, купатило, балкон,ТВ и WIFI.На покривот има голема заедничка тераса со поглед кон морето каде можете да го поминете вашето слободно време за играње карти или…

Коментарите се исклучени на Вила “Camellia”

ВИЛА КЛАРА – КСАМИЛ

Вила Клара Вила Клара се наоѓа на 80 метри од преубавата песочна плажа и на 200 метри од центарот на Ксамил. Најблиската плажа од вилата е Bell Vista. Сите соби се…

Коментарите се исклучени на ВИЛА КЛАРА – КСАМИЛ

ВИЛА КЛЕА – КСАМИЛ

Вила “ Клеа“  Вилата Клеа се наоѓа во Ксамил,  на 350 метри оддалеченост од плажата Bela Vista и 15 мин од центарот на градчето. Вилата располага со 1/2, 1/3 и…

Коментарите се исклучени на ВИЛА КЛЕА – КСАМИЛ

ВИЛА АЛВИН – САРАНДА

Вила Алвин - Саранда Саранда е град во Jужна Албанија, сместен покрај брегот на Јонското Море. Претставува еден од најважните туристички центри, исполнет е со голем број кафулиња, ресторани, продавнички,…

Коментарите се исклучени на ВИЛА АЛВИН – САРАНДА

Hotel Jordјi- Спиле

Семеен хотел, прв ред, на околу 40 метри до плажата, во селото Спиле, на Јадранско море. Место со прекрасна плажа, вода и зеленило Има околу 300 жители, а во сезона…

Коментарите се исклучени на Hotel Jordјi- Спиле

ВИЛА БУШАТИ-КСАМИЛ

Вилата Бушати е реновирана пред три години.  Има трокреветни соби, трокреветни со помошен лежај(фотелја на отворање),  и студиа со 4 кревети. Од плажа е оддалечена 50 метри. Студијата се опремени со кујна,…

Коментарите се исклучени на ВИЛА БУШАТИ-КСАМИЛ

ВИЛА ХРИСТО – КСАМИЛ

Вила Христо се наоѓа на само 60 метри од прекрасната плажа Bella Vista и на околу 150 метри од центарот на градот. Располага со трокреветни студија со можност за дополнително легло, кои…

Коментарите се исклучени на ВИЛА ХРИСТО – КСАМИЛ

ВИЛА АЛЕКС – КСАМИЛ

Вила Алекс се наоѓа на само 50 метри од прекрасната плажа Bella Vista и на околу 150 метри од центарот на Ксамил. Pасполага со трокреветни соби на приземје и на прв…

Коментарите се исклучени на ВИЛА АЛЕКС – КСАМИЛ

АЛ ХОТЕЛ – ВАЛОНА

ВАЛОНА – албанска убавица каде се спојуваат јонско и јадранско море, едно од најатрактивните туристички дестинации во Албанија. Валона се карактеризира со прекрасна пространа песочна плажа, велосипедски и пешачки патеки, булевари,…

Коментарите се исклучени на АЛ ХОТЕЛ – ВАЛОНА

ВИЛА КЛИВЕН

ВИЛА КЛИВЕН – ГОЛЕМ ДРАЧ, АЛБАНИЈА Вила Кливен се наоѓа во населба Голем на 6 км од Драч – Албанија, на 80 метри од плажа. Располага со 22 соби од…

Коментарите се исклучени на ВИЛА КЛИВЕН

ВИЛА II – ГОЛЕМ ДРАЧ, АЛБАНИЈА

ВИЛА II – ГОЛЕМ ДРАЧ, АЛБАНИЈА   Вила II се наоѓа во населба Голем на 6 км од Драч – Албанија, на 20 метри од плажа. Располага со двокреветни соби. Вилата е на еден спрат.…

Коментарите се исклучени на ВИЛА II – ГОЛЕМ ДРАЧ, АЛБАНИЈА

КОМПЛЕКС ЛУМИ

КОМПЛЕКС ЛУМИ – ГОЛЕМ ДРАЧ, АЛБАНИЈА Хотел Луми се наоѓа во населбата Голем на 6 км од Драч – Албанија, на 70м од плажа. Располага со 1/2, 1/3, 1/4 и…

Коментарите се исклучени на КОМПЛЕКС ЛУМИ

КСАМИЛ – ВИЛА ВЕЛАЈ

Вила Велај е лоцирана во Ксамил на 400м оддалеченост од плажа, или само 7мин пешачење. Вилата има сопствен двор кој може да го користат гостите. Собите се наоѓаат на приземје…

Коментарите се исклучени на КСАМИЛ – ВИЛА ВЕЛАЈ

Апартмани Ромина – Саранда, Албанија

Ромина апартмани, Бкат, се наоѓаат  во Саранда, лоцирани на одлична локација на само 100м од плажата Калемис. Апартманите се опремени со дневна соба, 2 спални (ТИП1) или 3 спални соби…

Коментарите се исклучени на Апартмани Ромина – Саранда, Албанија

ВИЛА САЛА – КСАМИЛ

Вила Сала лоцирана во Ксамил се наоѓа на 200м од плажа, до плажа има 5мин пешачење,располага со двор и 3 спрата со соби. Собите се лоцирани на приземје, први и…

Коментарите се исклучени на ВИЛА САЛА – КСАМИЛ