Инекс Олгица Хотел & СПА 5* – Охрид

    Инекс Олгица Хотел & СПА 5* – Охрид ОПИС: Хотел Инекс Олгица Hotel & Spa 5* е уникатен хотел на брегот на Охридското Езеро со историја долга половина век.…

Коментарите се исклучени на Инекс Олгица Хотел & СПА 5* – Охрид

КОМПЛЕКС МИНАМИ – ОХРИД

Комплекс Минами Ценовник за ноќевање за сезона 2021   Bила МИНАМИ Kуќа за гости се наоѓа во селото Коњско во Националниот парк Галичица, сместена на 1100 метри надморска височина. Вилата…

Коментарите се исклучени на КОМПЛЕКС МИНАМИ – ОХРИД

Хотел ПРЕСТОЛ – Охрид

Хотел ПРЕСТОЛ 3* –  Св.Стефан   Тип на услуга Цена Ноќевање со појадок 18€ Полупансион 22€   Дадените цени се по лице за 1 ноќевање и вклучуваат : Ноќевање со…

Коментарите се исклучени на Хотел ПРЕСТОЛ – Охрид

Unique Resort & Spa

Хотелот Unique Resort & Spa e ново отворен хотел. Хотелот е еден од најголемите и најлуксузните хотели на охридското крајбрежје. Располага со дво- тро и четирикреветни соби . Секоја соба е…

Коментарите се исклучени на Unique Resort & Spa

Хотел ТИНО Св. Стефан Охрид

  Сместен на брегот на Охридското Езеро, хотелот Тино Свети Стефан нуди бесплатен wi-fi, бесплатна климатизација, 24 часновна рецепција, велнес центар и ресторан, бесплатен паркинг за гостите (со претходна резервација),…

Коментарите се исклучени на Хотел ТИНО Св. Стефан Охрид

Хотел ТИНО – Центар Охрид

  Хотелот Тино лоциран на прва линија на брегот на Охридското езеро, нуди удобно сместување со бесплатен паркинг и WiFI. Употребата на Спа центарот е бесплатна. Таа Се состои од…

Коментарите се исклучени на Хотел ТИНО – Центар Охрид

Хотел СИЛЕКС Охрид

Хотел Силекс се наоѓа во туристичкиот комплекс Св.Стефан, оддалечен 4км од центарот на Охрид, на регионалниот патен правец Охрид – Св.Наум и 10км од аеродромот Св.Апостол Павле. Хотел Силекс се…

Коментарите се исклучени на Хотел СИЛЕКС Охрид

Хотел Св. НАУМ Охрид

Хотелскиoт комплекс Свети Наум Свети Наум хотелски комплекс Во боженственото природно опкружување на локалитетот Св. Наум на 28 км. од градот Охрид, помеѓу бескрајното синило на Охридското Езеро и високиот…

Коментарите се исклучени на Хотел Св. НАУМ Охрид

Хотел РОМАНТИК Велес

Идејата за отварање и развој на Хотел Романтик е активна и реализирана од 2004 година. Низ годините Хотел Романтик стана симбол за беспрекорна услуга во хотелското сместување, но и во…

Коментарите се исклучени на Хотел РОМАНТИК Велес

Хотел РОМАНТИК ПЛАЗА Дојран

Хотел Романтик ПЛАЗА Стар Дојран е лоциран на брегот на Дојранското Езеро  во самиот центар на Стар Дојран. Имаме сопствен надворешен базен кој работи во летниот период (Април-Октомври), Голема конференциска…

Коментарите се исклучени на Хотел РОМАНТИК ПЛАЗА Дојран

Хотел ПЕЛА Охрид

Хотелот Пела сместен на брегот на Охридското Езеро, на 4км од градот во тивка инспиративна борова шума со своите модерни хотелски содржини ви овозможува извонредни услови како за одмор и рекреација…

Коментарите се исклучени на Хотел ПЕЛА Охрид

Хотел ПАРК ГОЛДЕН ВЈУ Охрид

Опис на хотелот: Опис на хотелот: Хотел „ Park Golden View 4*“ е сместен на најубавото место на Охридската Ривиера, на самата обала на Охридското езеро во мирниот кварт на…

Коментарите се исклучени на Хотел ПАРК ГОЛДЕН ВЈУ Охрид

Хотел НОВА РИВИЕРА Охрид

Хотел Нова Ривиера – Охрид На самиот Кеј на Охридско Езеро, во срцето на древниот град на светлината-Охрид.Оддалеченост – 5 минути возење од централната автобуска станица, 10 км. од Охридскиот…

Коментарите се исклучени на Хотел НОВА РИВИЕРА Охрид

Хотел МИЛЕНИУМ Охрид

Милениум Палас е хотел со четири ѕвезди кој се наоѓа во југозападниот дел од Македонија, на брегот од прекрасното Охридско Езеро. Со самото тоа што е сместен во Охрид, европскиот Ерусалим,…

Коментарите се исклучени на Хотел МИЛЕНИУМ Охрид

Хотел МАКПЕТРОЛ Струга

ЗА ХОТЕЛОТ: Хотелот Макпетрол е лоциран во прекрасен шумски амбиент со извонредно уредено опкружување, позиција и поглед кон Охридското Езеро. Недалеку е од Градот Струга и на десетина километри од…

Коментарите се исклучени на Хотел МАКПЕТРОЛ Струга

Хотел МАИВА – Св. СТЕФАН – Охрид

Хотел Маива, категоризиран како Хотел со 4 ѕвезди, е нов објект, кој се наоѓа во туристичката населба Св. Стефан и е на само 50 метри од езерската шир и 150…

Коментарите се исклучени на Хотел МАИВА – Св. СТЕФАН – Охрид

Хотел ЛЕБЕД Охрид

Хотел Лебед Ви нуди удобност, топлина и квалитет во стилски и софистициран амбиент. Мал, но прекрасен хотел лоциран крај самиот брег на едно од најстарите и најубави езера во светот…

Коментарите се исклучени на Хотел ЛЕБЕД Охрид

Хотел КЛИМЕНТИЦА Охрид

Хотел Климетица Ви нуди незаборавни мигови поминати во природен амбиент. Сместен во густа борова шума, во непосредна близина на Охридското Езеро, на само 4км. оддалеченост од градот Охрид во туристичката…

Коментарите се исклучени на Хотел КЛИМЕНТИЦА Охрид

Хотел ИЗГРЕВ Струга

ЗА ХОТЕЛОТ: Hotel Izgrev Spa & Aquapark е лоциран во Струга, на самиот брег на Охридското езеро. Во неговата понуда се вклучени отворен и затворен базен. Исто така, гостите имаат…

Коментарите се исклучени на Хотел ИЗГРЕВ Струга

Хотел ДРИМ Струга

  Сместен на самиот брег од Охридското езеро и реката Црни Дрим, во срцето на градот Струга, Хотел Дрим располага со 196 стилски уредени соби и 4 апартмани. Без разлика…

Коментарите се исклучени на Хотел ДРИМ Струга