Важна информација за сите патници што ќе патуваат во Турција!
A worker in protective suit disinfects Sultanahmet square in response to the spread of coronavirus disease (COVID-19) in Istanbul,Turkey March 21, 2020. Byzantine-era monument of Hagia Sophia is seen in the background. REUTERS/Kemal Aslan

Важна информација за сите патници што ќе патуваат во Турција!

Важна информација за сите патници што ќе патуваат во Турција! 🇹🇷 На 17 ноември, 2020 турското Министерство за внатрешни работи издаде известување до јавноста во врска со новите ограничувања za…

Коментарите се исклучени на Важна информација за сите патници што ќе патуваат во Турција!

PREMIUM BEACH 5* 8ми Декември

8ми Декември Premium Beach 5* – Голем – Драч 3 ноќевања 05.12-08.12.2020   Прв ден: 05.12.2020 (сабота) Состанок на групата рано наутро на спортска сала Битола, тргнување према Драч со…

Коментарите се исклучени на PREMIUM BEACH 5* 8ми Декември

Улудаг Ски Центар – Бурса

ULUDAG – Турција Ски центар Uludag, 36 км јужно од Бурса, еден од најпознатите зимски ски центри во Турција. Во минатото поpoзнат по Античкото име Olympos Misios , во митологијата…

Коментарите се исклучени на Улудаг Ски Центар – Бурса

ПРОЛОМ БАЊА

Пролом Бања 8-ми Декември   Прв ден: 06.12.2020 (недела)  Состанок на групата наутро во 05.00 часот во Кавадарци, 06:30 во Скопје и 07:00 часот во Куманово и тргнување за Србија…

Коментарите се исклучени на ПРОЛОМ БАЊА

ЗЛАТИБОР

8-ми Декември во ЗЛАТИБОР (Со посета на Сирогојно и Дрвенград)   Прв ден: 05.12.2020 (сабота) Состанок на групата навечер во 21:00 часот во Кавадарци, 22:30 во Скопје и 23:00 часот…

Коментарите се исклучени на ЗЛАТИБОР

ВРЊАЧКА БАЊА

ВРЊАЧКА БАЊА – КРАЛИЦА НА БАЊСКИОТ ТУРИЗАМ 8-ми Декември   Прв ден: 06.12.2020 (недела) Состанок на групата наутро во 03.30 часот во Кавадарци, 05:00 во Скопје и 05:30 часот во…

Коментарите се исклучени на ВРЊАЧКА БАЊА

8ми Декември – Grand Hotel Palace 3* – Корча, Албанија

8ми Декември – Grand Hotel Palace 3* – Корча, Албанија ТЕРМИН: 05.12-08.12.2020 ОПИС: Grand Hotel Palace 3*, е сместен во срцето на Корча,Албанија. Во совршена комбинација помеѓу елеганцијата и конфорот, нашиот…

Коментарите се исклучени на 8ми Декември – Grand Hotel Palace 3* – Корча, Албанија

Малдиви Ноември-Јануари

МАЛДИВИ – Индивидуална програма за НОЕМВРИ – ДЕКЕМВРИ – ЈАНУАРИ Најромантична егзотична дестинација и рај за љубителите на нуркање и едрење. Малдивите се архипелаг со 26 кружни корални атоли и околу…

Коментарите се исклучени на Малдиви Ноември-Јануари

Сараево – 2 ноќи

1 ДЕН (04.12.’20 – петок) : БИТОЛА Состанок на групата на Градската Автобуска Станица во 17.30 часот. Поаѓање за Босна и Херцеговина во 18.30 часот. Патот води преку Скопје, Ниш, Лесковац, Чачак…ноќно…

Коментарите се исклучени на Сараево – 2 ноќи

Сараево – 3 ноќи

1 ДЕН (04.12.’20 – петок) : БИТОЛА Состанок на групата на Градската Автобуска Станица во 16.00 часот. Поаѓање за Босна и Херцеговина во 16.30 часот. Патот води преку Скопје, Ниш, Лесковац, Чачак…ноќно…

Коментарите се исклучени на Сараево – 3 ноќи

Бeлград – Ртањ – Нови Сад

Оваа навидум стандардна програма за Р.Србија, каде се посетуваат двата најбитни градови, е збогатена за еден регион кој се наоѓа во Источниот дел на државата, а кој сигурно вреди да…

Коментарите се исклучени на Бeлград – Ртањ – Нови Сад

ЗАНЗИБАР НОЕМВРИ ’20 – МАРТ ’21

Тропска идила на рајскиот остров веќе од 1100 ЕУР Миризливиот Занзибар, магичен, егзотичен, романтичен… див и софистициран… секако незаборавен и маѓепсувачки. Еден од најегзотините острови на светот каде летуваат светските…

Коментарите се исклучени на ЗАНЗИБАР НОЕМВРИ ’20 – МАРТ ’21
ИСТАНБУЛ 3 НОЌЕВАЊА
Traveling Places in Istanbul

ИСТАНБУЛ 3 НОЌЕВАЊА

НОВА ПРОГРАМА и сосема поинаков Истанбул Предновогодишно патување во Истанбул? Звучи одлично. Го посетуваме градот на два континента за 8-ми декември, без PCR тестови, со слободен влез и излез во…

Коментарите се исклучени на ИСТАНБУЛ 3 НОЌЕВАЊА

ИСТАНБУЛ -2 НОЌЕВАЊА

НОВА ПРОГРАМА и сосема поинаков Истанбул Предновогодишно патување во Истанбул? Звучи одлично. Го посетуваме градот на два континента за 8-ми декември, без PCR тестови, со слободен влез и излез во…

Коментарите се исклучени на ИСТАНБУЛ -2 НОЌЕВАЊА
8МИ ДЕКЕМВРИ ВО ДУБАИ
This picture taken on July 8, 2020 shows an aerial view of the Burj al-Arab hotel in the Gulf emirate of Dubai, during a government-organised helicopter tour. (Photo by KARIM SAHIB / AFP) (Photo by KARIM SAHIB/AFP via Getty Images)

8МИ ДЕКЕМВРИ ВО ДУБАИ

ОДИМЕ ПОВТОРНО ВО ДУБАИ 05-10.12.2020 – ПРОГРАМА ОД БЕЛГРАД *** со вклучен PCR тест за Дубаи***   ПЕРИОД НА ПАТУВАЊЕ 05-10.12.2020 – 6 ДЕНА/ 5 НОЌИ   ХОТЕЛ УСЛУГА ЦЕНА…

Коментарите се исклучени на 8МИ ДЕКЕМВРИ ВО ДУБАИ

Нова Година 2021 во Дубаи

НОВАТА 2021 НЕКА ВИ ПОЧНЕ СПЕКТАКУЛАРНО ВО УНИКАТНИОТ ДУБАИ 29.12/20–03.01/21 – ПРОГРАМА ОД БЕЛГРАД   ПЕРИОД НА ПАТУВАЊЕ 29.12.2020-03.01.2021 – 6 ДЕНА/ 5 НОЌИ ХОТЕЛ УСЛУГА ЦЕНА ПО ЛИЦЕ Delta hotels…

Коментарите се исклучени на Нова Година 2021 во Дубаи