ВРАХОС – ПАРГА – ЛЕФКАДА 21.05-24.05.2022

Врахос за 24ти Мај Јонско море, Грција       Опис на вила   1 ден 21.05.2022 – Сабота -Скопје-Битола- Јанина – Врахос Состанок на групата во 03:00 часот на…

Коментарите се исклучени на ВРАХОС – ПАРГА – ЛЕФКАДА 21.05-24.05.2022

РАФТИНГ НА ТАРА МАЈ

НИЕ ВЕЌЕ ЈА ЗАПОЧНАВМЕ СЕЗОНАТА НА РАФТИНГ АДРЕНАЛИНСКИТЕ АВАНТУРИ!!! После прекрасното патување за Први Мај имаме нов термин (27-29.05.2022) ПРВ ДЕН / 26.05.2022 – Состанок на група во договорено време.…

Коментарите се исклучени на РАФТИНГ НА ТАРА МАЈ

24МАЈ БУДВА-ДУБРОВНИК

БУДВА-ДУБРОВНИК-КОТОР-ПЕРАСТ (20.05.2022) – Состанок на група во договорено време. Ноќно и денско патување со паузи и царински формалности. (21.05.2022) – По само пристигнување во Црна Гора, прво го посетуваме градот БАР. Во…

Коментарите се исклучени на 24МАЈ БУДВА-ДУБРОВНИК

САНТОРИНИ

САНТОРИНИ Монденски, незаборавен, традиционален...остров кој ќе ве остави без здив, најромантичниот островна светот Санторини! Издигнувајќи се од сините води на Егејското море, тркалезниот архипелаг навулкански острови, 200 километри југоисточно од…

Коментарите се исклучени на САНТОРИНИ

24МАЈ ИСТАНБУЛ

ПРОГРАМА СО 3 НОЌЕВАЊА Прв ден – петок (20.05) Средба на групата на Дрводекор во 15:00 часот и сместување на багажот. Поаѓање за Истанбул во 15:30 часот. Планирано поаѓање од…

Коментарите се исклучени на 24МАЈ ИСТАНБУЛ

Jenny 3*

Цена 165€ по СОБА за 3 полупансиони за период 21-24.05.2022 Цената е за 2 возрасни и две деца с 13,99 години Цените се во €, се плаќа во денари 1€…

Коментарите се исклучени на Jenny 3*

Кападокија – Магија и мистика / АВИОН ( 21 Мај 2022)

Кападокија - Магија и мистика / АВИОН ( 21 Мај 2022) €339,00 Монументален компекс на чудесна убавина од 6 век п.н.е, во бел камен и бел вулкански пепел познат како…

Коментарите се исклучени на Кападокија – Магија и мистика / АВИОН ( 21 Мај 2022)

МИЛАНО-ЛУГАНО-КОМО 24-ТИ МАЈ

Италија – земја на пица и паста, земја на мода, култура и неверојатна убавина. Сплет на уметност, традиција и модерно време. Градби и знаменитости кои ќе ве остават без здив. Италија…

Коментарите се исклучени на МИЛАНО-ЛУГАНО-КОМО 24-ТИ МАЈ

РИМИНИ-САН МАРИНО 24-ТИ МАЈ

ФЕРАРА - градот на најубавите палати. Тој е град со бајковита убавина и голем број знаменитости, а најголемиот број знаменитости на Ферара датираат од 14 и 15 век. Заштитен знак…

Коментарите се исклучени на РИМИНИ-САН МАРИНО 24-ТИ МАЈ

ВЕНЕЦИЈА-МИЛАНО-ВЕРОНА 24-ТИ МАЈ

Италија – земја на пица и паста, земја на мода, култура и неверојатна убавина. Сплет на уметност, традиција и модерно време. Градби и знаменитости кои ќе ве остават без здив. Италија…

Коментарите се исклучени на ВЕНЕЦИЈА-МИЛАНО-ВЕРОНА 24-ТИ МАЈ

САНРЕМО И АЗУРЕН БРЕГ – 24-ТИ МАЈ

Велосипедските патеки на прекрасното лигурско крајбрежје, познатите казина и културните настани го прават Санремо една од најатрактивните дестинации во Италија. Познат e како “град на цвеќето” поради неговото ценето производство на цвеќиња и расадници.…

Коментарите се исклучени на САНРЕМО И АЗУРЕН БРЕГ – 24-ТИ МАЈ