ПАРАЛИЈА

Паралиа е сместена во прегратките на планината на 12-те богови Олимп и претставува прекрасна комбинација на планината и морето. Паралиа е идеално место за патници кои сакаат да уживаат во…

Коментарите се исклучени на ПАРАЛИЈА

11ти ОКТОМВРИ ВО НОВИ САД

11ти ОКТОМВРИ ВО НОВИ САД          Нови Сад е вториот по големина град во Србија по Белград. Според најновиот попис од 2011 година, градот има урбано население од 277.522…

Коментарите се исклучени на 11ти ОКТОМВРИ ВО НОВИ САД

КАПАДОКИЈА 11ТИ ОКТОМВРИ

Aко постои бајка за магична земја од глина, веројатно ќе биде напишана за Кападокија! Добредојдовте во земјата на самовилите, прекрасните коњи, најубавите пејзажи на светот дополнети со шарено небо… Кападокија е место кое изобилува со…

Коментарите се исклучени на КАПАДОКИЈА 11ТИ ОКТОМВРИ

ЈАСТРЕБАЦ

Јастребац за 11-октомври         На околу 300 километри од Скопје и само 20 километри од градот Крушевац, се наоѓа прочуената планина, колевката на јастребите, во можеби најпошумениот дел…

Коментарите се исклучени на ЈАСТРЕБАЦ

БУДВА

Програма на патување:       ЦЕНА ПО ЛИЦЕ: 49ЕУР  ТРАНСФЕР ОД БИТОЛА ИЛИ ПРИЛЕП 10ЕУР ПО ЛИЦЕ   Ден 1 – 08.10.2021 (ПЕТОК) Состанок на групата на Дрводекор во 22:30…

Коментарите се исклучени на БУДВА

АТИНА

Атина за 11-ти Октомври Главниот и најголем град во Грција, Атина често пати се нарекува колевка на западната цивилизација. Таа е еден од најстарите светски градови чија историја бележи преку…

Коментарите се исклучени на АТИНА

ИСТАНБУЛ 3 НОЌИ

Истанбул за 11ти Октомври (3 ноќи) Уживајте во градот на два континента, прекрасниот Босфор за 11ти Октомври. Истанбул ќе ве остави без здив. ТРАНСФЕР ОД БИТОЛА И ПРИЛЕП – 10ЕУР…

Коментарите се исклучени на ИСТАНБУЛ 3 НОЌИ

ИСТАНБУЛ 2 НОЌИ

Истанбул за 11ти Октомври (2 ноќи) Уживајте во градот на два континента, прекрасниот Босфор за 11ти Октомври ТЕРМИН: 08.10-11.10.2021 (2 ноќи) ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ: 79€ ПО ЛИЦЕ ТРАНСФЕР ОД БИТОЛА…

Коментарите се исклучени на ИСТАНБУЛ 2 НОЌИ

БЕЛГРАД 11ти ОКТОМВРИ

  БЕЛГРАД-НОВИ САД-ПЕТРОВАРАДИНСКА ТВРДИНА-СРЕМСКИ КАРЛОВЦИ-ФРУШКА ГОРА  2 Ноќевања со појадок+ превоз 08.10.2021 – Состанок со групата во 23:45 од спортска сала Битола па поаѓање за Белград. Патот води преку граничен премин…

Коментарите се исклучени на БЕЛГРАД 11ти ОКТОМВРИ

САРАЕВО – 11ти ОКТОМВРИ

САРАЕВО – 11 ОКТОМВРИ 08.10.2021  – Состанок на група во 18:00, поаѓање во 18:30 од Битола спортска сала. Патувањето ќе биде преку граничен премин Табановце. Ноќно возење низ Србија со попатни…

Коментарите се исклучени на САРАЕВО – 11ти ОКТОМВРИ

РИМ-ФИРЕНЦА-ЧИНКВЕ ТЕРЕ-НЕАПОЛ

ROMA – PISA – CINQUE TERRE – FIRENZE – NAPOLI 1.ДЕН : (08.10.2021 – петок) БИТОЛА Состанок на групата на паркингот пред спортската сала „Младост“ во 15.00 часот. Поаѓање за…

Коментарите се исклучени на РИМ-ФИРЕНЦА-ЧИНКВЕ ТЕРЕ-НЕАПОЛ

САНТОРИНИ

S A N T O R I N I  Монденски, незаборавен, традиционален...остров кој ќе ве остави без здив, најромантичниот остров на светот Санторини! Издигнувајќи се од сините води на Егејското…

Коментарите се исклучени на САНТОРИНИ

КАПРИ-НЕАПОЛ-АМАЛФИ-ПОЗИТАНО

BARI – ALBEROBELLO – NAPOLI – SORRENTO – AMALFI – POSITANO - POMPEI 1.ДЕН (07.10.2021 - четврток) : БИТОЛА - ДРАЧ Состанок на групата на градската автобуска станица во 14.00…

Коментарите се исклучени на КАПРИ-НЕАПОЛ-АМАЛФИ-ПОЗИТАНО