Драч-Круја-Тирана 🚌

1 ден  08.10.2022  Битола-Ресен-Охрид-Струга-Драч Поаѓање во 06;30 часот Битола, Ресен, Охрид, Струга, граничен премин Ќафасан. Царински формалности, попатни одмори. Пристигнување во Драч. Сместување во хотел Albanian Star 4* Слободно време…

Коментарите се исклучени на Драч-Круја-Тирана 🚌

ВИЛА ОЛГА – Полихроно

ВИЛА ОЛГА – Полихроно Лето 2022   Вила Олга се наоѓа во Полихроно, на 100 метри од плажа и 20 метри од центарот на Полихроно. Располага со четворокреветни дуплекс апартмани…

Коментарите се исклучени на ВИЛА ОЛГА – Полихроно

Кумбургаз: Лето 2022 Мarin Princess

На само еден час возење од Истанбул, во Општината Бујукчекмеџе се наоѓа Кумбургаз, едно од најпознатите летувалишта во Истанбул. Кумбургаз се наоѓа на европската страна на Истанбул, на брегот на…

Коментарите се исклучени на Кумбургаз: Лето 2022 Мarin Princess

Хотел Медите – Велигден 2022

Хотел Медите - Велигден 2022   Цените се во СОБА за период 21-25.04.2022 – услуга и ноќевања по избор сместување во соба 3 BB 3 HB 4 BB 4 HB…

Коментарите се исклучени на Хотел Медите – Велигден 2022

Велигден на Јонско море

Велигден на Јонско море Парга-Лефкада-Крф 3 ноќи/ 4  Дена автобус Јонско море и неговата прочуена убавина ќе ја видите во една програма од 4 дена. А никаде во Грција не се слави Велигден како…

Коментарите се исклучени на Велигден на Јонско море

ROYAL SPA 4* ВЕЛИНГРАД

Hotel Royal Spa се наоѓа во населбата Чепино во Велинград. Нуди 8 базени /отворени и затворени/, спа центар  со џакузи, сауна, амам и теретана, паркинг и WiFi, ресторан, лоби бар, барот покрај…

Коментарите се исклучени на ROYAL SPA 4* ВЕЛИНГРАД

ЛУКОВСКА БАЊА

Луковска Бања е лоцирана во јужниот дел на Србија, на источните падини на Копаоник. Со поставеност од 681м надморска висина, таа е највисоката бања во Србија со пријатна умерено континентална…

Коментарите се исклучени на ЛУКОВСКА БАЊА

ПРОЛОМ БАЊА

 Програма:    1.Ден 08.12.2021 (Среда)  СКОПЈЕ – ПРОЛОМ БАЊА Состанок на групата рано наутро во 05.30 часот на паркингот кај Хотел ВИП спроти саем. Поаѓање за Србија во 06.00 часот.…

Коментарите се исклучени на ПРОЛОМ БАЊА

Borovets Hills 5*

Прекрасен хотел кој располага со базен, парна бања, фитнес центар, ресторан, лоциран на 100м од ски терените во Боровец Опис на собите: вкупно 65 соби, опремени со: минибар, сеф, кабелска…

Коментарите се исклучени на Borovets Hills 5*

Park hotel 4* – Ќустендил

Хотелот има 6 ката и нуди 14 еднокреветни соби, 68 двокреветни соби, 4 трикреветни соби, 9 апартмани и една еднокреветна соба опремена за лица со посебни потреби. Собите имаат прекрасен…

Коментарите се исклучени на Park hotel 4* – Ќустендил

ХОТЕЛ ТОНАНТИ & СПА – ВРЊАЧКА БАЊА

Хотелот „Тонанти“ е еден од најлуксузните на овие простори. Се наоѓа во центарот на Врњачка Бања, во близина на централниот дел на паркот. Без разлика дали ќе одите во Тонанти…

Коментарите се исклучени на ХОТЕЛ ТОНАНТИ & СПА – ВРЊАЧКА БАЊА