Хотел Дента 3*- Радиме, Валона-Албанија

Валона – најкомплетното албанско летовалиште Валона прераснува во европска туристичка дестинација, на самата граница помеѓу Јадранското и Јонското море. Се чини, место идеално за летување на просечно македонско семејство. Поефитно…

Коментарите се исклучени на Хотел Дента 3*- Радиме, Валона-Албанија

ОРГАНИЗИРАН ПРЕВОЗ ОД МАКЕДОНИЈА ЗА ВАЛОНА, САРАНДА И КСАМИЛ

Град на поаѓање Место на поаѓање Време на поаѓање Велес Макпетрол кружен тек 00:00 Скопје Хотел Вип 00:30 Тетово Макпетрол на излез 01:15 Гостивар Бунар петрол 01:45 Кичево Лук Оил…

Коментарите се исклучени на ОРГАНИЗИРАН ПРЕВОЗ ОД МАКЕДОНИЈА ЗА ВАЛОНА, САРАНДА И КСАМИЛ

Вила Рошела – Саранда, Албанија

   Вила Рошела Саранда А кат – (10 м од море) е сместена во најатрактивниот дел од Саранда, во непосредна близина на плажата Деми. Вилата Рошела нуди сместување  во 1/2 и 1/3 соби од…

Коментарите се исклучени на Вила Рошела – Саранда, Албанија

OASIS HOTEL 4* САРАНДА

Нудејќи тераса и поглед кон морето, хотелот Оазис е сместен во Саранда во округот Влоре. Хотелот се наоѓа на 100 м од морето, додека најблиските плажи се на 300 м…

Коментарите се исклучени на OASIS HOTEL 4* САРАНДА

NERTILLI HOTEL 4* САРАНДА

Хотел Нертили со својата локација на сама плажа и својата приватна плажа, го прави хотелот едно помирно место за одмор, со не многу соби на расплоагање, за оние кој сакаат…

Коментарите се исклучени на NERTILLI HOTEL 4* САРАНДА

MAGLLARA HOTEL 4* – САРАНДА

Хотелот се наоѓа на 30метри одалеченост од плажа. Хотелот располага со сопствен приватен паркинг, ресторан, интернет. Сите соби располагаат со клима, интернет, тв, тераса. Појадок се служи во ресторанот поред…

Коментарите се исклучени на MAGLLARA HOTEL 4* – САРАНДА

JAROAL HOTEL 4* – САРАНДА

Хотелот лоциран на сама плажа располага со сопствена плажа, ресторан и бар со тераса со прекрасен поглед на море. Главната автобуска станица е на 1,5км, а пристаништето на 2км. Во…

Коментарите се исклучени на JAROAL HOTEL 4* – САРАНДА

ILIRIA HOTEL – САРАНДА

Хотел Илириа е лоциран на совршена местоположба во Саранда. Како најстар хотел во Саранда, во 2017 година хотелот доби 40 нови соби од висока класа, секоја опремена со модерен мебел.…

Коментарите се исклучени на ILIRIA HOTEL – САРАНДА

HOTEL BLUE SKY – САРАНДА

HOTEL BLUE SKY 4* – Хотелот се наоѓа на 2.5 км. Оддалеченост од центарот на  Саранда. Собите во хотелот се со балкон и се со поглед кон море или поглед…

Коментарите се исклучени на HOTEL BLUE SKY – САРАНДА

GRAND HOTEL SARANDA 4*

Хотелот е лоциран во центарот на Саранда, истиот раполага со базен и расторан со интернационална кујна. Хотелот е на самата плажа, располага со приватна плажа и бесплатен интернет. Собите располагаат…

Коментарите се исклучени на GRAND HOTEL SARANDA 4*

GLOW BOUTIQUE HOTEL&SUITES 4*

Хотелот е лоциран во Саранда, блиску до плажите Flamingo Beach и Mango Beach. Располага со модерни уредени апартмани и соби, базен, лежалки и надворешна тераса. Собите располагаат со биро и…

Коментарите се исклучени на GLOW BOUTIQUE HOTEL&SUITES 4*

ALEX

Вилата се наоѓа на само 50м. од прекрасната плажа Бела Виста и на околу 150м од центарот на Ксамил. Има трикреветни студија на приземје и на прв кат, опремени со…

Коментарите се исклучени на ALEX

ANA

Вила Ана се наоѓа на 50-70м од градската плажа во Ксамил. Вилата располага со  1/3, 1/4 и 1/5 студиа и апартмани. Во вилата има базен кој во моментот е во…

Коментарите се исклучени на ANA

EVAL HOTEL 4* САРАНДА

Хотелот е лоциран на 2.5 км од центарот на градот, а 60 м од плажа. Елегантно и стилски уреден со бесплатен Wi-Fi и приватен паркинг. Во ресторанот може да најдете локална…

Коментарите се исклучени на EVAL HOTEL 4* САРАНДА

DODONA HOTEL 4* – САРАНДА

Хотел Додона се наоѓа во Саранда, лоциран поред сама плажа, располага со сосптвена плажа, отворен базен, интернет, ресторан , мини бар, паркинг, за тие кој што сакаат да истражуваат локалната…

Коментарите се исклучени на DODONA HOTEL 4* – САРАНДА

DEMI HOTEL 4* – САРАНДА

Хотел Деми 4* се наоѓа на неколу чекори одалеченост од плажа, располага со ресторан, лоби, собен сервис, сервис на плажа. Хотелот е прав избор за посетители кој имаат префинет вкус,…

Коментарите се исклучени на DEMI HOTEL 4* – САРАНДА

BUZE BOUTIQUE HOTEL 4* – САРАНДА

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПОРТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД BUZE BOUTIQUE HOTEL / 4 *…

Коментарите се исклучени на BUZE BOUTIQUE HOTEL 4* – САРАНДА

BUTRINTI HOTEL&SPA 5* САРАНДА

Хотел Butrinti & Spa се наоѓа во центарот на Саранда. Нуди бесплатен паркинг, надворешен базен и фитнес центар. Спа центар, велнес центар, сауна и џакузи се исто така достапни за…

Коментарите се исклучени на BUTRINTI HOTEL&SPA 5* САРАНДА

BRILANT HOTEL 4* САРАНДА

BRILANT HOTEL 4* Хотелот е лоциран во прекрасната област на Саранда. Комбинацијата на одлична локација и нашите врвни услуги ќе го направат вашиот одмор незаборавен. Сите соби се со балкон,…

Коментарите се исклучени на BRILANT HOTEL 4* САРАНДА

BELA VISTA HOTEL 4* САРАНДА

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД BELLA VISTA HOTEL / 4 STAR…

Коментарите се исклучени на BELA VISTA HOTEL 4* САРАНДА