CASA CARINA 4*

You are currently viewing CASA CARINA 4*

Hotel Casa Karina 4* е луксузен апартмански хотел кој се наоѓа 100м од гондолата, 100м од Парк Пирин, и 1000м од центарот на Банско

Елегантниот ресторан на хотелот може да смести до 140 луге а исто така во состав на хотелот има и кафе бар, место за забава и одмор, билјард.

Каса Карина на гостите им нуди бесплатно користење на затворен базен, сауна, парна бања, турка бања, како и најразновидни спа третмани со одредена доплата.

Исто така во состав на хотелот има и детско катче за деца до 5 години каде што може да се користи и во надзор со родителите. Исто така хотелот дозволува милениче до 5кг – со доплата од 5еур на ден.

Хотелот располага со: ресторан, лоби бар, летна градина, внатрешен базен, сауна, парна бања, турска бања, релакс зона, внатрешен паркинг и подземна гаража со доплата од 5еур на ден, конференциска сала, интернет wi-fi, перална, ски гардероба и собен сервис.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН, НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН (ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА)

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД.

-30% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА НАПРАВЕНА ДО 15.08.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 25.08.2019

-25% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА НАПРАВЕНА ДО 01.11.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 10.11.2019

-20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА НАПРАВЕНА ДО 01.12.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 10.12.2019

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА НАПРАВЕНА ДО 15.12.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 20.12.2019

Ценовник објавен на 26.06.2019

CASA KARINA 4* BANSKO
ПОЛУПАНСИОН A
01.12.2019
21.12.2019
B
22.12.2019
26.12.2019
C
27.12.2019
03.01.2020
D
04.01.2020
29.02.2020
A
01.03.2020
31.03.2020
STANDARD ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
  СТАНДАРД ДВОКРЕВЕТНА СОБА
2 Возрасни лица 66 70.4 114.4 85.8 66
3 Возрасни лица 92.4 99 160.6 119.9 92.4
1 Возрасно лице 49.5 52.8 85.8 64.9 49.5
1 Возр +1 Дете (0-3,99) 49.5 52.8 85.8 64.9 49.5
1 Возр +1 Дете (4-11,99) 55 58.3 94.6 70.4 55
1 Возр +2 Деца (0-3,99) (4-11,99) 55 58.3 94.6 70.4 55
1 Возр +2 Деца (4-11,99) (4-11,99) 74.8 79.2 128.7 95.7 74.8
2 Возр +1 Дете (0-3,99) 66 70.4 114.4 85.8 66
2 Возр +1 Дете (4-11,99) 85.8 91.3 148.5 111.1 85.8
2 Возр +2 Деца (0-3,99) (0-3,99) 66 70.4 114.4 85.8 66
2 Возр +2 Деца (0-3,99) (4-11,99) 85.8 91.3 148.5 111.1 85.8
2 Возр +2 Деца (4-11,99) (4-11,99) 105.6 112.2 182.6 136.4 105.6
STUDIO СТУДИО
  ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
2 Возрасни лица 70.4 72.6 121 90.2 70.4
2 Возр +1 Дете (0-3,99) 70.4 72.6 121 90.2 70.4
STUDIO LUXX ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
  СТУДИО ЛУКС
2 Возрасни лица 81.4 83.6 132 101.2 81.4
3 Возрасни лица 107.8 112.2 178.2 135.3 107.8
2 Возр +1 Дете (0-3,99) 81.4 83.6 132 101.2 81.4
2 Возр +1 Дете (4-11,99) 101.2 104.5 166.1 126.5 101.2
2 Возр +2 Деца (0-3,99) (0-3,99) 81.4 83.6 132 101.2 81.4
2 Возр +2 Деца (0-3,99) (4-11,99) 101.2 104.5 166.1 126.5 101.2
2 Возр +2 Деца (4-11,99) (4-11,99) 121 125.4 200.2 151.8 121
1-BED ROOM APARTMENT ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
  АПАРТМАН СО 1 СПАЛНА
2 Возрасни лица 88 92.4 132 101.2 88
3 Возрасни лица 114.4 121 178.2 135.3 114.4
2 Возр +1 Дете (0-3,99) 88 92.4 132 101.2 88
2 Возр +1 Дете (4-11,99) 107.8 113.3 166.1 126.5 107.8
2 Возр +2 Деца (0-3,99) (0-3,99) 88 92.4 132 101.2 88
2 Возр +2 Возр (0-3,99) (4-11,99) 107.8 113.3 166.1 126.5 107.8
2 Возр +2 Деца (4-11,99) (4-11,99) 127.6 134.2 200.2 151.8 127.6
3 Возр +1 Дете (0-3,99) 114.4 121 178.2 135.3 114.4
3 Возр +1 Дете (4-11,99) 134.2 141.9 212.3 160.6 134.2
2-BED ROOM APARTMENT ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
  АПАРТМАН СО 2 СПАЛНА
4 Возрасни лица 176 184.8 264 202.4 176
5 Возрасни лица 202.4 213.4 310.2 236.5 202.4
4 Возр +1 Дете (0-3,99) 176 184.8 264 202.4 176
4 Возр +1 Дете (4-11,99) 195.8 205.7 298.1 227.7 195.8
4 Возр +2 Деца (0-3,99) (0-3,99) 176 184.8 264 202.4 176
4 Возр +2 Деца (0-3,99) (4-11,99) 195.8 205.7 298.1 227.7 195.8
4 Возр +2 Деца (4-11,99) (4-11,99) 215.6 226.6 332.2 253 215.6
RELEASE DAYS 7//7 14//14 21//21 14//14 7//7
Период на резервирање Период на престој Промоции
February 11, 2019 December 26, 2019 December 1, 2019 December 26, 2019 7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12
February 11, 2019 March 31, 2020 January 4, 2020 March 31, 2020 7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12

 

Генерални услови:

EB попустите и промоциите НЕ се комбинираат

Новогодишна вечера се задолжителна – 90еур возрасен, 45еур дете од 6-11,99год.

Во цената е вклучено: внатрешен базен (28-30°C), фитнес, сауна, парна бања, WI-FI.

Услуги со доплата:

Бањарки на лице место – 5 лева за целиот престој, со депозит од 30 лева кој е повратен.
Бебешко креветче – со доплата од 5 лева на ден на лице место

Подземен паркинг / определен број на места / – 10 лева / 5еур за 24 часа.

Резервации за престој во период од 22.12.19 до 03.01.20 мора да се со 100% уплата до 10.12.2019

Миленици до 5кг – дозволено, со доплата од 6еур на ден.

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур – за престој од 4 ноќевања па нагоре

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 2еур – зa престој од 1-3 ноќевања

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

Политика на отказ на резервација:

Сезона A до E – 25% од тотал престојот како пенали / но не помалку од 50% од 1вата ноќ

Сезона B и D – помеѓу 7 до 3 дена пред пристигање – 50% пенали од тотал / не помалку од цената на 1вото ноќевање, отказ 2 дена пред пристигање или помалку – 100% од целиот износ

Сезона C од 14 до 8 дена пред пристигање – 50% пенали од тоталот, но не помалку од 1вото ноќевање. Отказ помалку од 7 дена – 100% пенали

No-Show: 100 % од целиот период, валиден за сите периоди (A, B, C, D, E).