ВИЛА БУШАТИ

You are currently viewing ВИЛА БУШАТИ

 

Цените се за НАЕМ за 7 ноќевања во €

период STD 2 STD 3 STD 4 Duplex 6
04.06-11.06 88 99 114 149
11.06-18.06 174 186 197 239
18.06-25.06 197 209 232 269
25.06-02.07 220 232 244 299
02.07-09.07 267 279 302 345
09.07-16.07 314 325 349 399
16.07-23.07 314 325 349 399
23.07-30.07 314 325 349 399
30.07-06.08 314 325 349 399
06.08-13.08 314 325 349 399
13.08-20.08 314 325 349 399
20.08-27.08 299 314 337 379
27.08-03.09 267 279 299 345
03.09-10.09 174 186 209 235
10.09-17.09 151 162 174 185
17.09-24.09 109 126 139 149

Плаќањето е во денарска противвредност 1  = 62 денари.

Легенда: 
STD 3 = студио за 3 лица, Duplex 6 = апартман за 6 лица
Во цената Е вклучено:
7 ноќевања
Користење клима уред,
Користење безжичен интернет
Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Важни напомени ! 
Патувањето за Албанија Ксамил се реализира преку граничен премин Меџитлија Битола со што задолжително е поседување на валиден пасош и патничко осигурување.
Доколку автобускиот превоз НЕ може да се реализира преку Грција во тој случај би биле валидни нови цени за патување со автобус преку граничен премин Ќафасан – Струга
Т.А. ТУРИСТ го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз  во случај на донесување измени на законските мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%
Дете до 7 год. – бесплатно сместување ( не користи легло )
Услови за рана резервација:
Уплата од 30% од износот на аранжманот
Доплата најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање, односно 15 дена пред поаѓање.
Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуални во периодот на доплата
Цените обележани со црвено се промо цени
На промо цените и цени за рана резервација НЕ следува попуст
Попустите не може да се комбинираат.
Агенцијата организатор не превзема одговорност за квалитетот на интернет конекцијата.
Важат Општите услови за патување на Т.А. ТУРИСТ