Вила BROTHERS

Вила BROTHERS

Вила BROTHERS – Лето 2020

20% попуст за рана уплата до 01.02.2020

Локација: 60 метри оддалеченост од плажа, во централниот дел на Неа Потидеа.
Сместување: Трикреветни и четирикреветни апартмани.
Опремa: Опремена кујна,ТВ, бања, тераса, WI-FI и клима уред вклучен во цената.

ВОНСЕЗОНСКИ ЦЕНИ

Цена по лице со превоз

АКЦИЈА 2-ца плаќаат ,останатите ГРАТИС (плаќаат само превоз)

Период Бр.на ноќи 1/3 АПП вила Ц 1/4 АПП вила Ц  1/4 дуплекс вила А и Б
23.05 – 31.05 8*  69€ промо  79€ промо 89 промо
31.05 – 07.06 7*  69 промо  79€ промо 99 промо
07.06 – 14.06 7* 119  12 15
14.06 – 21.06 7* 139  14 179 €
21.06 – 28.06 7* 159   169 € 199 €
28.06 – 05.07 7* 179  189  21
23.08 – 30.08 7* 179 € 189  21
30.08 – 06.09 7* 159 € 16 199 
06.09 – 13.09 7* 129  13 16
13.09 – 20.09 7*  99  109 € 13

СЕЗОНСКИ ЦЕНИ     / 9 ноќи /

Период Бр.на ноќи 1/3 АПП вила Ц 1/4 АПП вила Ц 1/4 дуплекс вила А и Б
28.06 – 07.07 9 44 469  509 
07.07 – 16.07 9 489  509 € 549 
16.07 – 25.07 9 519  539  579 
25.07 – 03.08 9 519 € 539  579 
03.08 – 12.08 9 519  539  579 
12.08 – 21.08 9 519 € 539 € 579 
21.08 – 30.08 9 499  519  559 

СЕЗОНСКИ ЦЕНИ  / 7 ноќи /

Период Бр.на ноќи 1/3 АПП вила Ц 1/4 АПП вила Ц 1/4 дуплекс вила А и Б
05.07 – 12.07 7 35 379  419 
12.07 – 19.07 7 389 € 409  44
19.07 – 26.07 7 41 439  479 
26.07 – 02.08 7 419 € 439 € 479 
02.08 – 09.08 7 41 439  479 
09.08 – 16.08 7 419  439 € 479 €
16.08 – 23.08 7 399  419 € 459 €

ВОНСЕЗОНСКИТЕ ЦЕНИ  се дадени по лице за 7*ноќевања со вклучен превоз, трето и четврто лице доплаќаат за превоз.

Доколку се користи сопствен превоз  (7*), цените се намалуваат за 10€ по лице.

Доколку се уплатат два или повеќе аранжмани , одобруваме 7% попуст.

Попустот за рана уплата не се комбинира со попустот за уплатени два или повеќе аранжмани.

СЕЗОНСКИТЕ ЦЕНИ  се дадени за наем на студио  (9) , превозот се доплаќа.

Превозот чини:  35 € за возрасни ,

                               25 € за деца од 2 до 12 години, 

                               Деца до 2 години бесплатно

Тргнување од Скопје: 06:00ч. пред Дрводекор.

Превозот Ве остава до  најблиската локација на вилата,  каде може да застане и да се паркира

Задолжителна  доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот).

НАПОМЕНА:

 • Во апартманите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот капацитет може да се смести максимум едно дете до 5,99 години;
 • Сместувањето во апартманите е е во 14:00 (по локално време);
 • Напуштање на апартманите е во 09:00 (по локално време);
 • Секоја направена штета се плаќа на лице место;
 • За хигиената во апартманите во текот на целиот престој се грижат гостите;
 • Попустот за рана уплата важи само за плаќање во готово и за целосна уплата.
 • За резервација, задолжителна уплата од 30% аванс,во спротивно резервацијата е неважечка;
 • Доплата на целосната сума на аранжманот минимум 15 дена пред поаѓање;
 • Задолжително патничко осигурување.
 • Цените се изразени во EUR во денарска противвредност  1€ = 62,оо ден.
 • ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ
 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на овa програмa. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Организаторот не ја цени исправниост на патни документи.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
 • За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност.
 • Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата од давателот на услуга.
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето.
 • Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата од давателот на услуга. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм при склучување на договорот за патување.

Важат општите услови за патувањe на Т.А. МИГ ТРАВЕЛ СЕРВИС и СКТМ !