BREZA 3*

You are currently viewing BREZA 3*

Хотелот „БРЕЗА“ е стилски хотел со 3*, кој се наоѓа меѓу двете детски писти и лифт-гондолата на Боровец. Различен и модерен, за многу свои гости тој е омилен дом во планината.

Хотелот располага со 29 соби: 2 еднокреветни, 17 двокреветни и 1 трокреветна и со 7 апартмани. Секоја соба има сопствена бања, телефон, телевизор и фрижидер/ минибар.

Хотелот нуди широки соби и апартмани, ресторан со камин и капацитет 90 места, просторен лоби-бар, огромна сончева тераса со скара, детско катче, Wi–Fi, сопствена ски – гардероба и SPA центар – сауна, парна бања, леден туш, масажа.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА  НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК ИЛИ ПОЛУПАНСИОН

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 30.11.2021

ПРОМОЦИИ:

7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12, ЗА ПРЕСТОЈ ОД 01.12-23.12.2021 И 07.03-30.04.2022

BREZA / 3* / BOROVETS
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 01.12.2021
23.12.2021
24.12.2021
05.01.2022
06.01.2022
06.03.2022
07.03.2022
30.04.2022
ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
STANDARD
DOUBLE ROOM 55 116.6 59.4 55
SINGLE ROOM 38.5 69.3 40.7 38.5
DBL 1+1 CHD (3-11,99) 48.1 102 51.9 48.1
SGL 1+1 CHD (0-2,99) 38.5 69.3 40.7 38.5
DBL 1+2 CHD (0-2,99) (3-11,99) 48.1 102 51.9 48.1
JUNIOR SUITE
SUITE 59.4 121 63.8 59.4
SUITE+EXTRA BED 81.6 166.3 87.7 81.6
SUITE+EXTRA BED [2. ADL] 103.9 211.75 111.65 103.95
SUITE 1+1 CHD (3-11,99) 59.4 121 63.8 59.4
SUITE 1+2 CHD (0-2,99) (3-11,99) 59.4 121 63.8 59.4
SUITE 1+2 CHD (3-11,99) (3-11,99) 74.2 151.2 79.7 74.2
SUITE 2+1 CHD (3-11,99) 74.2 151.2 79.7 74.2
SUITE 2+2 CHD (0-2,99) (3-11,99) 74.2 151.2 79.7 74.2
SUITE 2+2 CHD (3-11,99) (3-11,99) 89.1 181.5 95.7 89.1
SUITE 3+1 CHD (3-11,99) 96.5 196.6 103.6 96.5
SUITE 3+2 CHD (0-2,99) (3-11,99) 96.5 196.6 103.6 96.5
2 BEDROOM APARTMENT
APARTMENT+EXTRA BED 151.525 318.725 161.975 151.525
APP 2+2 CHD (3-11,99) (3-11,99) 95.7 201.3 102.3 95.7
APP 3+1 CHD (3-11,99) 127.6 268.4 136.4 127.6
APP 3+2 CHD (0-2,99) (3-11,99) 127.6 268.4 136.4 127.6
APP 3+2 CHD (3-11,99) (3-11,99) 143.5 301.9 153.4 143.5
APP 4+1 CHD (3-11,99) 143.5 301.9 153.4 143.5
APP 4+2 CHD (0-2,99) (3-11,99) 143.5 301.9 153.4 143.5
TRIPLE
TRIPLE ROOM 111.3 226.8 119.6 111.3
ПОЛУПАНСИОН 01.12.2021
23.12.2021
24.12.2021
05.01.2022
06.01.2022
06.03.2022
07.03.2022
30.04.2022
ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
STANDARD
DOUBLE ROOM 68.2 125.4 72.6 68.2
SINGLE ROOM 45.1 75.9 47.3 45.1
DBL 1+1 CHD (3-11,99) 59.6 109.7 63.5 59.6
SGL 1+1 CHD (0-2,99) 45.1 75.9 47.3 45.1
DBL 1+2 CHD (0-2,99) (3-11,99) 59.6 109.7 63.5 59.6
JUNIOR SUITE
SUITE 72.6 129.8 77 72.6
SUITE+EXTRA BED 101.4 179.5 107.5 101.4
SUITE+EXTRA BED [2. ADL] 130.3 229.35 138.05 130.3
SUITE 1+1 CHD (3-11,99) 72.6 129.8 77 72.6
SUITE 1+2 CHD (0-2,99) (3-11,99) 72.6 129.8 77 72.6
SUITE 1+2 CHD (3-11,99) (3-11,99) 90.7 162.2 96.2 90.7
SUITE 2+1 CHD (3-11,99) 90.7 162.2 96.2 90.7
SUITE 2+2 CHD (0-2,99) (3-11,99) 90.7 162.2 96.2 90.7
SUITE 2+2 CHD (3-11,99) (3-11,99) 108.9 194.7 115.5 108.9
SUITE 3+1 CHD (3-11,99) 119.6 212 126.7 119.6
SUITE 3+2 CHD (0-2,99) (3-11,99) 119.6 212 126.7 119.6
2 BEDROOM APARTMENT
APARTMENT+EXTRA BED 184.5 329.7 194.9 184.5
APP 2+2 CHD (3-11,99) (3-11,99) 115.5 207.9 122.1 115.5
APP 3+1 CHD (3-11,99) 154 277.2 162.8 154
APP 3+2 CHD (0-2,99) (3-11,99) 154 277.2 162.8 154
APP 3+2 CHD (3-11,99) (3-11,99) 173.2 311.8 183.1 173.2
APP 4+1 CHD (3-11,99) 173.2 311.8 183.1 173.2
APP 4+2 CHD (0-2,99) (3-11,99) 173.2 311.8 183.1 173.2
TRIPLE
TRIPLE ROOM 137.7 244.4 146 137.7
RELEASE DAYS 3 21 7 3

 

Во цените е вклучено:употреба на сауна, парна бања, џакузи, фитнес, ски гардероба, интернет, соба со игри, паркинг

 

Новогодишната вечера е задолжителна, Божиќната вечера е задолжителна.

Престој за миленици е дозволено: 7,5еур на ден

Бебешко креветче – бесплатно и на барање доколку е слободно

 

Доплати:

-Новогодишна вечера: 70еур возрасен, 35еур дете од 3-12,99год

-Божиќна вечера: 30еур возрасен, 15еур дете од 3-12,9год

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

 

Минимум престој:

Од 24.12-05.01.2021 – 7 ноќевања , од 12.02-21.02.2021 – 6 ноќевања

Останатиот период – 2 ноќевања.

 

Политика на отказ: 

Во период од 25.21-05.01.2022 – до 21 ден пред пристигање без пенали, потоа 1 ноќевање пенали

Во период од 06.01-06.03.2022- до 7 дена пред пристигање без пенали, потоа 1 ноќевање пенали

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

LOYALTY CARD попуст 4 % (од 5 ноќевања нагоре)
Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Важат Општите услови на СКТМ и ТА “MIG ТRAVEL“.