BLUE MARINE RESIDENCE HOTELS 4*- ДРАЧ

You are currently viewing BLUE MARINE RESIDENCE HOTELS 4*- ДРАЧ

Хотелот се наоѓа на 8 км од градот Драч, и 8 км од амфитеатарот The Roman Durrës. Пристаништето е оддалечено на 13,5 км, додека аеродромот во Тирана на 35 минути од хотелот.

Хотелот нуди 53 климатизирани сместувачки капацитети.

Типови на соби:

Двокреветни стандард соби со поглед кон градот, двокреветни делукс соби со поглед кон море, стандардни апартмани со поглед кон море, супериор апартман со поглед кон море. Собите се чистат секојдневно.

Опремени со минибар, сеф, ТВ со сателитски канали, бесплатен WI FI интерент.

Хотелот работи на услуга ноќевање со појадок. Има сопствена плажа со лежалки и чадори.

Бесплатен паркинг простор. Домашни миленици не се дозволени.

 

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НA НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК или ПОЛУПАНСИОН

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

 

BLUE MARINE RESIDENCE HOTEL / 4 STAR / DURRES
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 01.05.2021
31.05.2021
01.06.2021
30.06.2021
01.07.2021
31.07.2021
01.08.2021
31.08.2021
01.09.2021
30.09.2021
ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
DELUXE ROOM
DOUBLE 61 66 83 93 66
SINGLE 55 60 76 86 60
DELUXE SUPERIOR
DOUBLE 66 66 88 96.8 66
SINGLE 60 60 81 91 60
TRIPLE 88 88 117 135 88
QUARDRIPLE 113 113 146 165 113
1+1 CHD (0-5,99) 60 60 81 90.2 60
1+1 CHD (6-12,99) 64 64 86 96 64
1+2 CHD (0-5,99) (0-5,99) 60 60 81 91 60
1+2 CHD (0-5,99) (6-12,99) 64 64 86 96 64
1+2 CHD (6-12,99) (6-12,99) 64 64 86 96 64
2+1 CHD (0-5,99) 66 66 88 96.8 66
2+1 CHD (6-12,99) 82 82 109 121 82
2+2 CHD (0-5,99) (0-5,99) 66 66 88 96.8 66
2+2 CHD (0-5,99) (6-12,99) 82 82 109 121 82
2+2 CHD (6-12,99) (6-12,99) 97 97 129 144.1 97
3+1 CHD (0-5,99) 88 88 116.6 134.31 88
3+1 CHD (6-12,99) 104 104 138 159 104
SUITE
DOUBLE 115 137 158 192 137
SINGLE 107 128 148 180 128
HALF BOARD / EUR 01.05.2021
31.05.2021
01.06.2021
30.06.2021
01.07.2021
31.07.2021
01.08.2021
31.08.2021
01.09.2021
30.09.2021
ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
DELUXE ROOM
DOUBLE 71 88 105 114 88
SINGLE 66 80 96 107 80
DELUXE SUPERIOR
DOUBLE 71 88 105 114 88
SINGLE 66 80 96 107 80
TRIPLE 98 117 142 156 117
QUARDRIPLE 121 146 175 194 146
1+1 CHD (0-5,99) 66 80 96 107 80
1+1 CHD (6-12,99) 70 86 102 114 86
1+2 CHD (0-5,99) (0-5,99) 66 80 96 107 80
1+2 CHD (0-5,99) (6-12,99) 70 86 102 114 86
1+2 CHD (6-12,99) (6-12,99) 70 86 102 114 86
2+1 CHD (0-5,99) 71 88 105 114 88
2+1 CHD (6-12,99) 88 109 130 143 109
2+2 CHD (0-5,99) (0-5,99) 71 88 105 114 88
2+2 CHD (0-5,99) (6-12,99) 88 109 130 143 109
2+2 CHD (6-12,99) (6-12,99) 104 129 155 170 129
3+1 CHD (0-5,99) 98 117 142 157 117
3+1 CHD (6-12,99) 116 138 168 185 138
SUITE
DOUBLE 158 170 201 223 170
RELEASE DAYS 1 1 1 1 1

Во цената не е вклучена задолжителна туристичка такса од 2еур по лице на ден, и 1еур за деца од 2-11,99год

Политика за отказ:

Отказ до 7 дена пред поаѓање без пенали, отказ за помалку од 7 дена како и не појавување во хотел 100% пенали.

 

Минимум престој 2 ноќи