ХОТЕЛ БИСЕР СТРУГА

ХОТЕЛ БИСЕР СТРУГА

Ако го погледнете Хотел Бисер од езерската шир, ќе останете фасцинирани од еден хармоничен спој од карпа и охридско – струшката архитектура. Ќе се запрашате дали ова го створила природата или е магија на човечкото битие? Во ова место се спојуваат духовното и световното благодарение на манастирот Св. Богородица и пештерската црква Св. Ѓорги од 13 век кои се во комплексот на хотелот. Заклучок кој ќе го донесете е дека пред Вас се наоѓа вистинскиот бисер на Oхридското крајбрежје.

Од балконите од прекрасно уредените 79 соби и 5 апартмани погледнете го езерото и дозволете му на езерското пространство да предизвика кај Вас восхит и релаксација. Тука секое утро можете да го доживете изгрејсонцето над планината Галичица. Местоположбата на овој Хотел кој е во спрега со карпестиот дел вдахнува можност за максимален одмор и духовен мир.

Собите се опремени со:
– ТВ приемник – Клима уред – Дирекна телефонска линија – Мини бар – Фен за коса
Дополнителни услуги:
– Перална – Сефови – Паркинг – Масажа (со доплата и закажување) – Фризер (со доплата и закажување)

Цените се изразени во еур, плаќање исклучиво во денарска противвредност од 61,8мкд

Цените се изразени по лице на ден, на база Ноќевање со појадок, Полупансион или Полн Пансион

Второто лице во апартман има 50% попуст од цената на апартманот, трето и четврто лице имаат 70% попуст од цената на апартманот.
*Цените се по лице на ден.
* ДДВ, туристичка такса и осигурување се вклучени во цената.
*Доплата за дополнително јадење (ручек) 6 евра ^360.00 ден.
*За деца со родители за дополнителен кревет не се плаќа, но се плаќа појадок по цена од 200.00 ден, ручек и вечера 360.00 ден.

Услуги
-За деца од 0-5 години гратис. ( доплата доколку се користат ресторански услуги)
-од 6-12 години 50 % од цената на аранжманот
Дадените услуги вклучуваат:  интернет wi-fi во лоби и ресторан, ДДВ 5%, туристичка такса и осигурување.

Во цената НЕ е вклучено мини бар и пијалок за време на ручек/вечера.
Доручек-Шведска маса
Ручек/Вечера-Избор од 2 мениа.

Активности во Хотел Бисер
-Дискотека (за која влезот ви е гратис)
-Посета манастир Св.Богородица-13 век (на само еден метар од Хотел Бисер)