ХОТЕЛ БЕЛВЕДЕРЕ ОХРИД

ХОТЕЛ БЕЛВЕДЕРЕ ОХРИД

Хотел Белведере е сместен во борова шума во населбата Св. Стефан, на 4 км од Охрид и 100 метри од Охридско Езеро. Хотел Белведере е бренд кој нуди широк опсег на услуги на брегот на Охридското езеро. Со совршената рамнотежа помеѓу елеганцијата и комфорот, нашиот хотел со 4 ѕвезди нуди 89 ново декорирани соби, две сали за семинари, еден модерен ресторан и два традиционални ресторани во центарот на Охрид, Пиано лоби бар, сивенирници, сопствен паркинг.

Нашите стандард соби нудат се што е нопходно да имате топол и незаборавен престој во хотел Белведере. Со поглед на езерото и шумата сите соби се опремени со: клима, ЛЦД Телевизор, кабловска, работна маса, мини бар, интернет, купатило со туш и фен за коса, тераса.

Број на соби 80 (77 стандарни + 3 стандард супериор)

ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ВО ДЕНАРИ, ПО ЛИЦЕ ИЛИ СОБА НА ДЕН, НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

Хотел Белведере Св. Стефан- Охрид
Цени валидни од 01.06. – 30.06.2020 & 01.09. – 31.10.2020
Цени изразени во денари Тип на услуга
Тип на соба Ноќевање со појадок
Еднокреветна 2200
Двокреветна (по лице) 1590
Студио за 2 лица (на ден) 4760
Апартман за 2 лица (на ден) 6040
ЦЕНИ ЗА МИНИМУМ 5 НОЌЕВАЊА, ПО ЛИЦЕ НА ДЕН
Цени валидни од 01.06. – 30.06.2020 & 01.09. – 31.10.2020
Еднокреветна 2020
Двокреветна (по лице) 1470
Цени за период: 01.07 – 31.08.2020
Цени изразени во денари Тип на услуга
Тип на соба Ноќевање со појадок
Еднокреветна 2380
Двокреветна (по лице) 1710
Студио за 2 лица (на ден) 4760
Апартман за 2 лица (на ден) 6040
ЦЕНИ ЗА МИНИМУМ 5 НОЌЕВАЊА, ПО ЛИЦЕ НА ДЕН
Цени за период: 01.07 – 31.08.2020
Еднокреветна 2200
Двокреветна (по лице) 1590
Во цените е вклучена туристичката такса
Доплата за оброк 430ден
Деца од 3-8.99год – плаќаат 50% од цената на возрасен во Двокреветна соба со помошно легло

Политика на отказ:

-14 дена пред користење на услугата ( без пенали );
-за отказ на резервација од 2 – 14 дена – 50% пенали
-NO SHOW – 100 % пенали