AZUL BEACH RESORT

You are currently viewing AZUL BEACH RESORT

Уживањето, забавата, релаксацијата и авантурата одат едни со други на одморалиштата во Црна Гора, најновиот хотел во Улцињ Azul Beach Resort, со небесно-сина вода и песочна плажа е предизвик за секој.
Овој елегантен и исклучително удобен хотел со 353 соби комбинира модерна удобност и гостопримство што го загрева срцето со гламур што не бара многу напор и привлекува парови, семејства и пријатели, тоа е најголемиот хотел од сите во ланецот на Karisma hotels & Resort ….
Гости од сите возрасти ќе уживаат во активности и забава – тениски игралишта, големо фудбалско игралиште, јога платформа, програми со ноќно шоу, балони со вода, игралиште на отворено!
Без разлика дали барате нешто со малку авантура или релаксирачки одмор за целото семејство, хотелот ги поставува стандардите за врвен активен одмор!

Хотел Azul Beach Resort **** Улцињ, Црна Гора.
Се наоѓа на 100 м оддалеченост од плажата Long Beach, најдолгата плажа на Јадранот.
Azul Beach Resort е место за луксуз, задоволство и апсолутна забава.
Хотелот располага со 479 соби и апартмани, 11 ресторани и барови, 8 базени, широка песочна плажа, театар на отворено, конференциски објекти, спортски објекти.
Откријте го вистинското задоволство во неверојатниот, елегантен и удобен хотел Azul Beach Resort.
Со својот уникатен амбиент и карактер, целиот поглед е насочен кон беспрекорни бујни градини со палми.

Спецификација на соби:

Во сите соби:
Бесплатен интернет
Клима
Сателитска телевизија
Сеф
Сет за правење кафе / чај
Мини-бар
Туш
Фен
Крпи
Тоалети
Огледало
Гардероба
Детска политика: бебе 0-2; деца 3-12;

KIWI DOUBLE ROOM  19м2
2 возрасни + 1 дете
Идеален простор за парови или помало семејство со едно мало дете.
Светла пријатна просторија со балкон, прилагодлива за вашите потреби.
Изберете помеѓу двокреветни или двокреветна со дополнително легло.
Удобности за двокреветна соба:
Голем брачен кревет
Тросед за извлекување
Балкон со поглед на градина

 

DOUBLE ROOM   21м2
3 возрасни или 2 возрасни + 1 дете
Ова е просторијата за секоја пригода.
Не само што ќе уживате во удобноста на големиот и удобен кревет.
Удобности за двокреветна соба:
Голем брачен кревет
Тросед за извлекување
Балкон со поглед на градина

 

GARDEN LOUNGE SUITE   34м2
2 возрасни+2 деца или 3 возрасни+1 дете 34м2
Пространа тераса во градината, посебна просторија за одмор.
Удобности за салон за градини:
Спална соба
Тросед за извлекување во дневна соба
Опремена тераса – градина
Просторија за одмор

 

KIWI SUITE   42м2
4 возрасни или 3 возрасни + 1 дете или 2 возрасни + 2 деца
Ако патувате со семејството или со пријатели, ќе ви се допадне ова сместување.
Топлите бои на Kiwi Suite едноставно ве покануваат да уживате во вашиот престој.
Удобности во киви апартмани:
Спална соба со брачен кревет
Просторија за одмор со софа за извлекување
Балкон

 

GARDEN LOUNGE JUNIOR SUITE   42м2
3 возрасни + 1 дете или 2 возрасни + 2 деца
Просторен јуниор апартман од 42 м2, со екстра пријатна просторија за одмор, тераса во градината и елегантна спална соба, потполно предизвикува чувство на задоволство.
Удобности за јуниор суит – градина:спална соба
Просторија за одмор со софа за извлекување
Комплет за седење
2 лежалки и чадор за сонце

 

TWO BEDROOM SUITE   34м2
3 возрасни + 1 дете или 2 возрасни + 2 деца
Aпартман со две спални соби.
Удобности за апартмани со две спални соби:
Главнa спалнa собa
Посебна спална соба
Балкон со поглед на градина

 

TWO BEDROOM FAMILY SUITE   42м2
4 возрасни + 2 деца или 2 возрасни + 4 деца
Пространоста и пријатноста ја дефинираат оваа просторија.
Прекрасен балкон нуди поглед кон градината.
Удобности за семеен апартман со две спални соби:
Главна спална соби
Посебна спална соба
2 бањи
Балкон со поглед на градина

 

TWO BEDROOM SWIM UP SUITE   34м2
3 возрасни + 1 дете или 2 возрасни + 2 деца
Искористете ја можноста да имате директен пристап до базенот веднаш од вашата тераса. Искусете го раскошот на апартмани до базен:
Удобности во апартман со сопствен базенза пливање со две спални соби:
Главна спална соба
Посебна спална соба
Тераса
Базен за пливање

 

TWO BEDROOM JUNIOR SUITE   42м2
4 возрасни + 1 дете или 2 возрасни + 3 деца
За поголемите семејства или пријатели, јуниор апартман со две спални дава можност да поминеме прекрасно време заедно.
Две спални соби, една со брачен кревет друга со разделени кревети.
Удобности за јуниор апартман со две спални соби:
Главна спална соба
Посебна спална соба со два кревети
Балкон или опремена тераса со поглед на градина

 

TWO BEDROOM SWIM UP JUNIOR SUITE   42м2
4 возрасни + 1 дете или 2 возрасни + 3 деца
Јуниор апартман со две спални соби е погоден за големи семејства и пријатели кои обожаваат приватност. Многу простор, разновидност на кревети, релаксирачка тераса и пристап до базенот ветуваат најдобар одмор
Удобности за јуниорски апартмани со две спални соби:
главна спална соба со кревет во големина и тросед за извлекување
посебна спална соба со два кревети
Базен пред терасата
Опремена тераса

Прием на соба прв ден околу 15:00 часот
Последен ден напуштање на собата до 10:00 часот

Собен сервис од 07:00-22:30 часот

Базени – со кристално чиста вода..
Зајдисонце базен – крај плажа
Големина: 1200 м²

Тивок базен – покрај плажа, со вртлог
Големина: 400 м²

Активен базен – Забавен базен пред плажа
Големина: 1020 м²

Детски базен – веднаш до детскиот клуб
Големина: 150 м²

Оаза базен – до зградата на гости
Детски базен – до зградата на гости

Забава, спорт
Тенис
Одбојка
Стрелаштво
Фудбал
Фитнес за отворено
Јога платформа
Спортски центар Аква на плажа (со дополата)

Тениски терени
Тениските терени се состојат од 6 добро одржувани игралишта за згура и со рефлектори.
Покрај активните членови, ние сме отворени за секој што сака да игра тенис. Висок квалитет на професионален тренер е достапен за сите нивоа од целосен почетник до професионалец со дополнително плаќање.

За деца
Децата сигурно ќе го посакаат своето мало кралство. Забавни игри, дневни активности, спорт, се е целосно направено за потребите на децата.
Escape Club е специјална област за тинејџери со диџејски часови и луди натпревари.
Клуб за тинејџери
Детски клубови
Отворено игралиште за деца
Курс за воздушна авантура (минимална возраст: 6 години)
Областа скулптура од песок на плажа
Детско игралиште на плажа

Гастронимија
Хотелот поставува сосема нов висок стандард на софистицирано гастрономско искуство – дозволете си да бидете заведени од нашите прекрасни кулинарски традиции….
Нашите 4 ресторани претставуваат лесно прилагодливи хотелски капацитети со пространа околина, со прекрасно друштво, прекрасни погледи и внимателно дизајнирани јадења кои ги комбинираат најдобрите од медитеранската и светската кујна..

LASTAVICA (MAIN RESTAURANT)
ITALIAN KITCHEN — À LA CARTE RESTAURANT *
THE GRILL — À LA CARTE RESTAURANT *
BEACH BAR
SUNRISE POOL BAR
SUNSET POOL BAR
OASIS POOL BAR
OASIS SNACK BAR
IRISH PUB
LOBBY BAR

Цените се по ЛИЦЕ на ДЕН 

KIWI DOUBLE ROOM   (19-21м2) Single Double
30/05/2021 – 12/06/2021 72 € 48 €
13/06/2021 – 05/07/2021 90 € 60 €
06/07/2021 – 31/08/2021 120 € 80 €
01/09/2021 – 12/09/2021 90 € 60 €
13/09/2021 – 30/09/2021 75 € 50 €

Сместување: 3 возрасни или 2 возрасни + 1 дете

DOUBLE ROOM   (21м2) Single Double
30/05/2021 – 12/06/2021 98 € 65 €
13/06/2021 – 05/07/2021 113 € 75 €
06/07/2021 – 31/08/2021 150 € 100 €
01/09/2021 – 12/09/2021 113 € 75 €
13/09/2021 – 30/09/2021 98 € 65 €

Сместување: 3 возрасни или 2 возрасни + 1 дете

GARDEN LOUNGE SUITE (34м2) Single Double
01/05/2021 – 31/05/2021 96 € 64 €
01/06/2021 – 12/06/2021 102 € 68 €
13/06/2021 – 04/07/2021 117 € 78 €
05/07/2021 – 28/08/2021 159 € 106 €
29/08/2021 – 12/09/2021 117 € 78 €
13/09/2021 – 30/09/2021 102 € 68 €

Сместување: 2 возрасни + 2 деца или 3 возрасни + 1 дете

KIWI SUITE (42м2) Single Double
01/05/2021 – 31/05/2021 98 € 65 €
01/06/2021 – 12/06/2021 104 € 69 €
13/06/2021 – 04/07/2021 119 € 79 €
05/07/2021 – 28/08/2021 161 € 107 €
29/08/2021 – 12/09/2021 119 € 79 €
13/09/2021 – 30/09/2021 104 € 69 €

Сместување: 4 возрасни или 3 возрасни + 1 дете или 2 возрасни + 2 деца

GARDEN LOUNGE JUNIOR SUITE  (42м2) Single Double
01/05/2021 – 31/05/2021 101 € 67 €
01/06/2021 – 12/06/2021 107 € 71 €
13/06/2021 – 04/07/2021 122 € 81 €
05/07/2021 – 28/08/2021 164 € 109 €
29/08/2021 – 12/09/2021 122 € 81 €
13/09/2021 – 30/09/2021 107 € 71 €

Сместување: 2 возрасни + 2 деца или 3 возрасни + 1 дете

 TWO BEDROOM SUITE  (34м2) Single Double
30/05/2021 – 12/06/2021 105 € 70 €
01/06/2021 – 12/06/2021 111 € 74 €
13/06/2021 – 05/07/2021 128 € 85 €
06/07/2021 – 31/08/2021 168 € 112 €
01/09/2021 – 12/09/2021 128 € 85 €
13/09/2021 – 30/09/2021 111 € 74 €

Сместување: 3 возрасни + 1 дете или 2 возрасни + 2 деца

TWO BEDROOM SUITE  (42м2) Single Double
30/05/2021 – 12/06/2021 110 € 73 €
01/06/2021 – 12/06/2021 116 € 77 €
13/06/2021 – 05/07/2021 132 € 88 €
06/07/2021 – 31/08/2021 173 € 115 €
01/09/2021 – 12/09/2021 132 € 88 €
13/09/2021 – 30/09/2021 116 € 77 €

Сместување: 5 возрасни или 4 возрасни + 2 деца

TWO BEDROOM SUITE  (38м2) Single Double
30/05/2021 – 12/06/2021 128 € 85 €
13/06/2021 – 05/07/2021 150 € 100 €
06/07/2021 – 31/08/2021 195 € 130 €
01/09/2021 – 12/09/2021 150 € 100 €
13/09/2021 – 30/09/2021 128 € 85 €

Сместување: 3 возрасни + 1 дете или 2 возрасни + 2 деца

TWO BEDROOM SWIM UP SUITE (34м2) Single Double
01/05/2021 – 31/05/2021 113 € 75 €
01/06/2021 – 12/06/2021 119 € 79 €
13/06/2021 – 04/07/2021 149 € 99 €
05/07/2021 – 28/08/2021 176 € 117 €
29/08/2021 – 12/09/2021 149 € 99 €
13/09/2021 – 30/09/2021 119 € 79 €

Сместување: 2 возрасни + 2 деца или 3 возрасни + 1 дете

TWO BEDROOM JUNIOR SUITE  (42м2) Single Double
01/05/2021 – 31/05/2021 120 € 80 €
01/06/2021 – 12/06/2021 126 € 84 €
13/06/2021 – 04/07/2021 150 € 100 €
05/07/2021 – 28/08/2021 192 € 128 €
29/08/2021 – 12/09/2021 150 € 100 €
13/09/2021 – 30/09/2021 128 € 85 €

Сместување: 2 возрасни + 3 деца или 4 возрасни + 1 дете

 TWO BEDROOM SWIM UP JUNIOR SUITE (42м2) Single Double
01/05/2021 – 31/05/2021 126 € 84 €
01/06/2021 – 12/06/2021 132 € 88 €
13/06/2021 – 04/07/2021 153 € 102 €
05/07/2021 – 28/08/2021 198 € 132 €
29/08/2021 – 12/09/2021 153 € 102 €
13/09/2021 – 30/09/2021 132 € 88 €

Сместување: 2 возрасни + 3 деца или 4 возрасни + 1 дете

Сите цени се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари.


Цените се во ЕУР по 
ЛИЦЕ на ДЕН
Јули и Август минимум 3 ноќи
Дете 3-12.99 = 50% попуст  (со минимум 2 возрасни во соба)
2-то дете 3-12.99 = 75% попуст (со минимум 2 возрасни во соба)
Деца до 2,99 бесплатно.

Во цената Е вклучено:
Услуга УЛТРА СЕ ВКЛУЧЕНО
Клима уред
Безжичен интернет
Користење отворени базени со слатка вода
Бесплатно лежалки, чадори на базенте во хотелот
Детски дел во дворот на хотелот

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Туристичка такса ( се плаќа во хотелот)
Дете  до 11 години: 0,5 евра,  Дете 12-17 години: 1,00 EUR Возрасен  1,50 EUR на ден

Напомена:
Цената е за минимум 2 платежни возрасни лица во соба,
Патниците сами го пренесуваат својот багаж од местото на запирање (паркингот на хотелот) до/од објектот.
Сместување во собите е по 15;00 часот
Напуштање на собите е до 10 часот
Туристичката такса се плаќа на лице место по пристигнувањето во објектот.
Агенцијата не превзема одговорност за квалитетот на интернет конекцијата во хотелот
Сместувањето е согласно капацитетот на кревети

При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот
Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла во сместувачката единица.
Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Во случај на причинета материјална штета, корисникот ја надоместува штетата на лице место.
Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.
Цената на аранжманот зависи од квалитетот и локацијата на објектот.