ASPEN RESORT GOLF & SKI 4*

You are currently viewing ASPEN RESORT GOLF & SKI 4*

Aspen Resort Golf Ski & Spa

 

Аспен Ризорт „Голф, Ски и Спа” се наоѓа во живописната Разлошка котлина, заобиколен од величествените Рила, Пирин и Родопи кои се дел од Националниот Парк Пирин и под защитата на УНЕСКО заради разнообразната флора и фауна. Комплексот се наоѓа 10мин. со кола од зимскиот центар Банско, а голф игралиштето (со 18-дупки) “Пирин Голф” проектирано од светскиот Ian Woosman е на само на 300м од хотелот. Сите соби и апартмани во Аспен Ризорт се луксузно опремени и со кабелска телевизија TV, DVD, телефон, тераса, тоалет, кујна.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

 

-15% Попуст за резервации направени до 30.10.2019, за период од 01.12-27.12 и 04.01-31.03.2020, со целосна уплата до 30.11.2019

-10% Попуст за резервации направени до 30.11.2019, за период од 01.12-27.12 и 04.01-31.03.2020, со целосна уплата до 03.12.2019

 

 

Во цената е вклучено користење на:

фитнес сала, сауна, внатрешен базен, превоз до ски лифтот во Банско согласно распоредот, безжичен интернет во лоби барот и на рецепција, надворешен паркинг без доплата. Паркирањето во гаража се доплатува.

 

Доплата за Полупансион:9еур возрасен, 5еур дете од 6-11,99год

Доплата за Полн Пансион:16еур возрасен, 8еур дете од 6-11,99год

 

-Сите стандардни соби немаат балкон

-Сите Deluxe типови на соби имаат балкон

-Попустите за рана резервација и дневните промоции не се комбинираат

-Новогодишната вечера е задолжителна. Божиќната вечера не е задолжителна.

-Сите резервации за Новогодишните празници треба да бидат 100% исплатени до 10.12.2018.

-Сместувањето на 31.12.18 е на услуга на BB

-Доплатите за Полу или Полн пансион не подлежат на попуст за рано букирање.

 

Политика на отказ

Откази без казнени пенали: сезона A – до 5 денови пред пристигнување, B – до 7 дена пред пристигнување, C – до 14 денови пред пристигнување.

Пенали за откази направени по предвидениот рок :цена за 3 ноќевања во сезона C и цена за 1 ноќевање во сезони A и B.

Пенали за no-show : 100% од вкупната сума за период C и цена за 1 ноќевање за сезони A и B.

 

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур – за престој од 4 ноќевања па нагоре

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 2еур – зa престој од 1-3 ноќевања

-Задолжителна услужна такса по лице за целиот престој од 3еур, дете од 2-11,99год – 1,5еур.

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси