Вила Аргири – Скала Потамиа (Golden Beach)

You are currently viewing Вила Аргири  – Скала Потамиа (Golden Beach)

15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА НАПРАВЕНА ДО 31.01.2023, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 04.02.2023

Вила “Argiri” – Скала Потамиа (Golden Beach)

Категорија: Апартманско сместување;
Област: Остров Тасос; Град: Скала Потамиа;
Од море: на 5 минути од плажа;
GPS Координати: 40.7147632; 24.7549922;

Тип на студија: Двокреветни, трокреветни и четирикреветни. Во собите има соодветен број кревети, опремена кујна, фрижидер, балкон, клима (со доплата 7€).
Услуга: Наем на соба (Room Only);
Влегување во собите: 14:00 часот по локално време;
Напуштање на собите: 10:00 часот по локално време;

Забелешка:
Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), a преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 3 години во кревет со родител. Првиот ден клиентите се сместуваат во исчистена соба, а во текот на престојот самите клиенти се грижат за хигиената во собата.

Далечина од плажа: 5минути

Сите соби се опремени со: кујна, клима уред, ТВ,  Wi-Fi бесплатно

 

Опис на програма

 

– 7 ноќевања на база Room Only (наем на соба);

– При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;

– Цените се изразени во еур за уплата во денарска противвредност 1€ = 62 мкд;

–  Во студиата дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 3 години во кревет со двајца возрасни – БЕСПЛАТНО;

–  Wifi – БЕСПЛАТНО;

– Собите имаат комплетно опремена кујна (приборот е во согласност со бројот на – легла во Studioto);

– Студиата се добиваат исчистени и со променета постелнина, а за хигиенaта на – собата во текот на престојот се грижат самите гости;

– Сместувањето во собите е после 14 часот по локално време, напуштањето последниот ден е до 10 часот наутро по локално време;

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

– Клима – доплата 7€ на ден;

 

*бројот на соби кој може да се резервира со Early Booking попуст е ограничен!
*агенцијата го задржува правото на промена или прекинување на Early Booking попустите пред наведените датуми на истекување.
*резервациите направени со Early Booking не може да се комбинират со ниту еден друг попуст!
*доколку уплатата не се изврши во предвидениот термин резервацијата ќе биде наплатена по редовна или ревидирана цена во моментот на наплатата. 
*за уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена, овој попуст не е валиден за резервации направени по цена со Early booking попуст или било кој друг тип на попуст.

 

Удобности

  • Клима
  • WI-FI
  • Кујна
  • TV
 
Датуми 1/2 Studio 1/4
02.06.2023 – 09.06.2023
09.06.2023 – 16.06.2023
16.06.2023 – 23.06.2023
23.06.2023 – 30.06.2023
30.06.2023 – 07.07.2023
07.07.2023 – 14.07.2023
14.07.2023 – 21.07.2023
21.07.2023 – 28.07.2023
28.07.2023 – 04.08.2023
04.08.2023 – 11.08.2023
11.08.2023 – 18.08.2023
18.08.2023 – 25.08.2023
25.08.2023 – 01.09.2023
01.09.2023 – 08.09.2023
08.09.2023 – 15.09.2023
15.09.2023 – 22.09.2023
22.09.2023 – 29.09.2023

Превоз

 

Доплата за превоз (за возрасни) Македонија- Тасос -Македонија :
• Скопје 60€ • Штип 70€
• Велес 60 € • Радовиш 70€
• Неготино 60€ • Струмица 70€
• Граничен премин 60€  
Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 € од редовната цена. Деца до 1,99 години бесплатно
* Задолжителна доплата за траект – 20 евра за возрасен / 15 евра за дете 2-12 години