ХОТЕЛ АРЕНА ТЕТЕКС 3* ПОПОВА ШАПКА

You are currently viewing ХОТЕЛ АРЕНА ТЕТЕКС 3* ПОПОВА ШАПКА

Хотел Арена се наоѓа на прва линија пред ски патеките, располага со вкупно 33 соби и апартмани и вкупен капацитет од 105 гости.
Сите соби се со сопствен балкон со прекрасен поглед кон ски центарот, ТВ, WIFI.
Нуди и голема тераса со поглед и капацитет од 150 гости, ресторан со камин, кафитерија и сопствен паркинг.
Од оваа година има и нов спа центар со голем базен, ѓакузи, турска бања, финска бања, топли клупи и лежалки со прекрасен поглед кон ски центарот.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО ЛИЦЕ НА ДЕН

Редовните цени се:
1800 денари за ноќевање со појадок
2100 денари за полу пансион
2400 денари за полн пансион.

Во цената е вклучен и спа центарот.
Во цената е вклучен 5% ддв и 40 денари туристичка такса.
За деца до 5.99 години е бесплатно, од 6 до 12 години се наплаќа 50%.

 

Можност за користење на ваучери за домашен туризам

Доплата за туристичка такса – 40 ден по лице на ден (се плаќа во агенција)