АПАРТМАНИ МАРИО – КСАМИЛ

You are currently viewing АПАРТМАНИ МАРИО – КСАМИЛ

Апартмани Марио се наоѓаат во Ксамил  град во јужна Албанија на Јонското море.  Локацијата на оваа вила е на 100 метри или 2-3 минути одалеченост од плажа. Се наоѓа во близина на центарот на Ксамил. Вилата располага со 1/3 студија,  1/3 и 1/4 апартмани и дуплекс со две одделни спални. Прекрасни студија и апартмани со оценка од 9.4 oд 10 на букинг што ви дава комплетна слика и сигурност за убавината на овие апартмани. Комплетно се опремени со кујна, балкон, ТВ, клима вклучена во цена, сопствен тоалет, wifi, скара во дворот и паркинг за вашето возило. Координати 39.76627958979469, 19.99903167215639

“Рана уплата” од 10% за уплата до 26.04.2021

Апартмани Марио – 7 ноќевања за наем на студио, апартман или дуплекс
Термин: Ноќевања 1/3 студио 1/3+1 студио 1/4 апартман 1/4 Дуплекс
13.06-20.06.2021 7 225 235 245 245
20.06-27.06.2021 7 235 255 265 265
27.06-04.07.2021 7 265 275 285 285
04.07-11.07.2021 7 285 295 315 335
11.07-18.07.2021 7 305 325 355 375
18.07-25.07.2021 7 345 355 395 425
25.07-01.08.2021 7 345 355 395 435
01.08-08.08.2021 7 345 355 395 435
08.08-15.08.2021 7 345 355 395 435
15.08-22.08.2021 7 335 345 395 405
22.08-29.08.2021 7 305 325 355 395
29.08-05.09.2021 7 265 275 305 345
05.09-12.09.2021 7 225 235 265 295
12.09-19.09.2021 7 225 235 255 265

Напомена

·  Цените во табелата се однесуваат за наем на студио за 8 дена / 7 ноќевања без вклучен превоз

·  Во студијата е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет, односно број на кревети

·  За уплата на два последователни термини одобруваме 10% попуст на вториот термин

Сместувањето е првиот ден по 14.00 часот по локално време, а собите ги напуштате последниот ден во  09.00часот

·  Употреба на клима е вклучено во цената

·  Вилата поседува WIFI интернет

·  Препорачуваме патничко осигурување во агенција поради новите протоколи

·  Агенцијата нема одговорност за трансфер до вилата доколку користите превоз од друга компанија.

·  Ве информираме за новите настани околу Ковид-19-користење на превоз капацитетите во автобус/минибус ќе се користат согласно протоколот од 75% капацитет

 

 

ПРЕВОЗ:

·     Поаѓањето е во вечерните часови, еден ден пред дадените термини во табелата (секоја сабота)

·     Цена на повратен билет – 55€

·     Деца до 2 години бесплатно (без седиште);

·     Деца од 2-8 год. – 40€

 

 • Превозот со Автобус / Минибус се извршува до туристичката дестинација односно до местото што дозволува да застане автобусот близу вилата
 • Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од автобусот до вилата
 • Патувањето за Валона, Саранда и Ксамил се реализира преку граничниот премин Ќафасан-Струга и може да се патува со важечка лична карта или пасош не постар од 3 месеци.

 

Време на поаѓање за  Ксамил:

 • 21:30h Штип (Нова пошта)
 • 22:00h Куманово (рафинерија, окта автопат)
 • 22:30h Скопје (Хотел Вип)
 • 23:15h Тетово (влез макпетрол)
 • 23:50h Прилеп (Лукоил – Трансфер до Охрид)
 • 00:30h Битола (Трансфер до Охрид)
 • 00:45h Кичево (бензинска пумпа Лукоил)
 • 01:30h Охрид (Аеродром влез)
 • 01.45h Струга (кружниот тек излез)

 

Важни информации:

·  Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето доколку користат превоз.

·  Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

·  Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети)

·  Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус/минибус

·  Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

·  За отказ на резервација во “рана уплата” или резервации во “последен момент”, не се враќа уплатениот износ

·  За резервација на аранжманот е потребно 30% уплата од вкупната сума

·  За рана уплата со попуст потребна е уплата од 50% од цената на аранжманот

·  Побарајте Договор за патување

·  Важат Општите услови на Т.А. Камелија Турс (Лиценца А) и МИГ ТРАВЕЛ членки на СКТМ