Aparthotel Vila Trag 3*- Kopaonik

You are currently viewing Aparthotel Vila Trag 3*- Kopaonik

Aparthotel Vila Trag 3*- Kopaonik

Цените се дадени по лице на ден на база Полупансион (појадок и вечера)

Тип на соба

Услуга

Капацитет

01.12-26.12

26.12-03.01

03.01-23.01

13.02-20.02

 

23.01-13.02

20.02-06.03

06.03-30.04

Минимум престој

2

4

3

3

2

Studio Lux

HB

3

30

60

50

40

35

Standart Apartment

HB

4

25

55

45

35

30

Comfort Apartment

HB

5

25

55

45

35

30

Maisonette Aparment

HB

6

25

55

45

35

30

 

Во цената е вклучено:
– Сместување на база Полупансион (појадок и вечера);
– Надворешен паркинг (лимитиран капацитет);
– Секојдневно чистење на соби;
– Трансфер на релација вила Траг-Ски Центар- вила Траг (распоред истакант на рецепција);
– Wi-Fi;

Во цената не е вклучено:
– Туристичка такса 1,20€ по лице на ден за возрасни; Деца 7-15 години 0,60€ по лице на ден; Деца до 6,99 години ГРАТИС;

Попусти и Доплати:
– Деца до 3,99 години со 2 полноплатежни лица ГРАТИС;
– Деца 4-11,99 години со 2 полноплатежни лица 50% попуст;
– Трето возрасно лице во Студио 50% попуст;
– Четврто возрасно лице во Апартман 50% попуст;
– Петто возрасно лице во Комфорт Апартман 50% попуст;
– Шесто возрасно лице во Мазонета 50% попуст;

Начин на резервација:
– При резервација се остава 30% депозит, осатокот се доплаќа на 15 дена пред почетокот на аранжманот;
– Цените се дадени во EUR, уплата се врши во денарска противредност по курс 1€=61,8 Денaри;

Услови за откажување:
– 30% од вкупната вредност на аранжманот ке бидат наплатени дополку се откаже 29-15 дена пред почетокот на аранжманот;
– 80% од вкупната вредност на аранжманот ке бидат наплатени дополку се откаже 14-8 дена пред почетокот на аранжманот;
– 100% од вкупната вредност на аранжманот ке бидат наплатени дополку се откаже 8-0 дена пред почетокот на аранжманот;
– Доколку гостинот го напушти хотелот порано од предвидениот датум на заминување, неискористените средства не се рефондираат;

Ковид политика:
– Хотелот гарантира поврат на уплатени средства во случај:
– Потврдено приуство на корона вирус на еден или повеќе лица на кој се оденсува резервацијата (доказ позитивен ПЦР тест)
– Затварање на граници