Вила Анастасија 1-Полихроно

You are currently viewing Вила Анастасија 1-Полихроно

Вила Анастасија 1-Полихроно

Опис:

Вилата Анастасија  e на 80м. од широката плажа и на 100м од центарот на Полихроно.  Се состои од 4 апартмани за 2-5 лица сместени на прв и втор кат.  Апартманите имаат 2 посебни соби, во првата соба има кујна комплет опремена (со содветен прибор за бројот на гости), фрижидер, шпорет, кауч на извлекување , во втората соба има брачен кревет, плус кревет на извлекување и балкон со поглед на соседните балкони на зградата. 
Апартманите се опремени со туш кабина, ТВ, клима и Wi-Fi интернет (безплатно). Пред вилата има широко место за оставање на колите. Комфорни соби, блиску до морето и до шеталиштето и до многуте содржини на Полихроно, го прави совршен избор за убав летен одмор.

Гостите се сместуваат во исчистени соби, во текот на сместувањето сами се грижат за хигиената.

Check in:      14:00h.
Check out:    09:00h.

ВАЖНA НАПОМЕНА:  За хигиената на апартманот се грижат самите гостии. Секоја штета напрвена од страна на гостинот се плака на лице место. Апартманите не поседуваат крпи, тоалетна хартија, средства за хигиенаи паркинг. За брзината на интернетот не гарантира агенцијата.

GPS :  40.018540, 23.524479

Ценовник 2023:

За уплата со самата резервација одобруваме попуст од  10%.
Акцијата трае од  01 Февруари-28 Февруари 2023
За уплата со самата резервација одобруваме попуст од  5%.
Акцијата трае од  01 Март-30 Април 2023

Период Ноќи 1/3 апартман 1/4 апартман Коментар
21.05-28.05.2023 7 99€ 119€ промо
28.05-04.06.2023 7 129€ 139€ промо
04.06-11.06.2023 7 199€ 219€  
11.06-18.06.2023 7 289€ 309€  
18.06-25.06.2023 7 349€ 389€  
25.06-03.07.2023 7 389€ 419€  
02.07-10.09.2023 7 439€ 479€  
09.07-16.07.2023 7 509€ 539€  
16.07-23.07.2023 7 509€ 539€  
23.07-30.07.2023 7 509€ 539€  
30.07-06.08.2023 7 509€ 539€  
06.08-13.08.2023 7 509€ 539€  
13.08-20.08.2023 7 509€ 539€  
20.08-27.08.2023 7 439€ 479€  
27.08-03.09.2023 7 399€ 439€  
03.09-10.09.2023 7 349€ 389€  
10.09-17.09.2023 7 209€ 249€ промо
17.09-24.09.2023 7 149€ 179€ промо
24.09-01.10.2023  7 99€ 119€ промо

Плаќањето е во денарска противвредност 1 Евро = 62 денари.

При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.

На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација.

Во цената е вклучено:

  • 7 Ноќевања,
  • Интернет
  • Клима

Во цената не е вклучено:

  • Превоз,
  • Патничко осигурување,
  • Туристичка такса 0,5 евра на ден (се плаќа во објектот).