ANA

You are currently viewing ANA

Вила Ана се наоѓа на 50-70м од градската плажа во Ксамил.
Вилата располага со  1/3, 1/4 и 1/5 студиа и апартмани.
Во вилата има базен кој во моментот е во изградба, патниците кои ќе престојуваат во вилата ќе го користат бесплатно базенот.
Собите се опремени со: мини кујна, тоалет, балкон, клима и дневна соба за спиење.
Не сите соби имаат поглед кон море.
Во близина на вилата има: кафетерија, маркети, пицерија и ресторан.
На 400м оддалеченост се наоѓа познатата плажа бора бора.

10% попуст до 20.05 со уплата во готово

Цените се дадени за наем на соба за 7 ноќевања/8 дена

термин ноќевања 1/4 студио
04.06 – 11.06.2021 7 140 €
11.06 – 18.06.2021 7 160 €
18.06 – 25.06.2021 7 199 €
25.06 – 02.07.2021 7 250 €
02.07 – 09.07.2021 7 299 €
09.07 – 16.07.2021 7 369 €
16.07 – 23.07.2021 7 369 €
23.07 – 30.07.2021 7 369 €
30.07 – 06.08.2021 7 369 €
06.08 – 13.08.2021 7 369 €
13.08 – 20.08.2021 7 369 €
20.08 – 27.08.2021 7 299 €
27.08 – 03.09.2021 7 250 €
03.09 – 10.09.2021 7 199 €
10.09 – 17.09.2021 7 160 €
17.09 – 24.09.2021 7 140 €

Цените се во €, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

Во цената НЕ Е вклучен превоз
Во студијата е дозволено сместување само на патници кои што се впишани во ваучерот.

Во цената Е вклучено:
Наем на апартман за 7 ноќевања
Користење на клима

Во цената НЕ Е вклучено:
Доплата за превоз 50 €/ за деца (2-11.99  год.) 40 €
Патничко осигурување
Индивидуални трошоци
Туристичка такса

Цена за превоз за возрасен 50 €, за деца (2-11.99  год.) 40 €
Поаѓање од Скопје од Хотел Вип еден ден пред наведените датуми во табелата во 22:00 ч.
Поаѓање од Ксамил во 14:00 ч.
Пристигнувањето во Скопје е предвидено околу полноќ

10% попуст за целосна уплата во готово до 20.05.2021/ доколку плаќате на рати попустот не важи
За споен термин се добива 10% попуст на двета термини
Активните попусти и попустите за споен термин не се комбинираат
Цените се дадени за наем на соба за 7 ноќевања/8 дена
Користењето на собите започнува првиот ден од 14:00 часот, а се напуштаат последниот ден до 10:00 часот (багажот се остава во рецепцијата, предвидена за куфери)
Во собите можат да престојуваат онолку лица колку што платиле за престојот во собата
Во текот на престојот собите се чистат во вторник, за останатите денови гостите се грижат самите за хигиената
Во апартманите има пешкири
Сите настанати штети за време на престојот се на товар на патникот
Во Албанија може да се патува со лична карта или пасош
Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
За време на патувањето во автобус задолжително е носење на заштитна маска.
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација каде може да се паркира автобус.
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
Агенцијата организатор не превзема одговорност за квалитетот на интернет конекцијата
Важат Општите услови на Т.А. ТУРИСТ

Важат Општите услови на СКТМ и ТА МИГ ТРАВЕЛ