Amara Dolce Vita 5*~Kemer

You are currently viewing Amara Dolce Vita 5*~Kemer

Локација:Amara Dolce Vita има идеална позиција,тука каде што планината на Таурус се состои со Медитеранот ,во еден скриен рај оплокен со шума и борови.Резортот се наоѓа само 2км далеку од центарот на Текирова ,18 км од Кемер ,58 км од Анталија и 75 км од аеродромот на Анталија
Адреса : 
Hotel-Amora-Dolce-Vita

Сместување:

Amara Dolce Vita им нуди на своите гости 700 соби декорирани со стил и со модерна опрема. Хотелот има неколку видови на соби:

Deluxe Standard Room ( со поглед кон морето или паркот) 273 соби со површина со 40 m2, сместени во луксузните згради (Deluxe Buildings). Тие се опремени со спални или два кревети поединечни , еден тоалет , 1 соблекувална и балкон..

Deluxe Triple Room хотелот има 17 соби со површина 63 m2. Тие имаат 2 спални , еден брачен кревет и една соба single со единачен кревет , тоалет и балкон.Deluxe Family Room (фамилијарна луксузна соба)
5 соби со површина 70 m2:  2 спални соби ,еден брачен кревет и една со два единачни кревети со поврзување, тоалет и балкон

Deluxe Suite 7 суита со површина 80 m2: се состои од една соба со брачен кревет , дневна соба , канцеларија,кујна, тоалет со џакузи,гардероба и тараса

Други видови на соба што се нудат во хотелот се : Deluxe Major Suite, Deluxe Grand Villa, Deluxe Junior Villa, Club Standard Room, Club Suite, Handicapped Room.

Ресторани и Барови

Во главниот ресторан и во ресторанот A la Carte на хотелот ке најдете врвна услуга , храна внимателна припремена . Главниот ресторан има три зони различно декорирани ,ирски бар и паб.

Фацилитети и услуги

Секојдневните активности се ,специјални игри, културни активности, вечерна музика,музика во живо, караоке, курс за играње,диско ,дарт,забава на плажа и паркот , akuapark, минибар,интернет кафе, базен за деца,детско игралиште, минидиско ,тенис со осветлување ,каное ,бања на пареа ,џакузи.

Услуги со екстра плакање:
Разни масажи , wellness centre, разни третмани за тело и лице, spa, хидротерапија.

ULTRA ALL INCLUSIVE

Храна и пијалоци вклучени во Ultra All Inclusive :

-Вино за возрасни во lobby,

-Појадок ,доцен појадок ,снек ,вечера ,24 часа одворен Fellini Soft A la Carte ресторан(кога другите се затворени)

-Пица,хамбургери ,снек

-Освежителни пијалоци за појадок ,ручек и вечера.

-Разни слатки во Lobby бар,

-Сладолед

Барови :

Lobby Бар 24 часа,нуди алкоолни пијалоци и безалкоолни

Turquoise Pool Бар 10:00-24:00 , нуди алкоолни и безалкоолни пијалоции

Vitamin Бар 10:00-19:00 освежителни пијалоци

Aqua Park Pool Бар 10:00-18:00, нуди алкоолни и безалкоолни пијалоции

Jazz Бар 18:00-24:00 , нуди алкоолни и безалкоолни пијалоции

Ice Бар 12:00-18:00 нуди сладолет

Billiards Бар 10:00-24:00 нуди лесни и јаки пијалоци

Минибарот се дополнува 1 на ден ,фанта ,кола,sprite,вода ,минерална ,овошни пијалоци ,пиво ,чоколадо

Активности и услуги ( бесплатни ) :

Турска бања , сауна,соба на пареа ,фитнес центар ,џакузи ,дневни активности ,вечерно шоу и музика во живо,турска вечер ,караоке,диско ,дарт ,боција,книжарница ,џуниор и бизнис интернет кафе ,мини клуб (04-12 години),диско за адолешенти (12-17 години ) базен за деца и возрасни ,мини диско ,тениско поле ,кошарка ,одбојка ,мини фудбал ,аквапарк ,степ ,аероби ,гимастика ,јога,water polo, ping-pong,archery, windsurf, water bike, canoe

Со плакање :

Билардо, bowling, play station,часови за тенис ,моторизирани водени спортови , џет скии ,банана ,падобранство ,часовиза сурфање ,часови за нуркање ,масажи ,разни терапии ,третмани за лице и тело ,центра СПА ,медицинка услуга ,лавадериска услуга и хемиско чистење ,пеглање ,телефон ,факс, фотокопје ,коли и велосипеди со рен -та ,мини маркет ,бутик ,салон за убавина.

КОНКРЕТНИ ИНФОРМАЦИИ И КАЛКУЛАЦИИ ЗА АРАНЖМАНОТ ПОБАРАЈТЕ ВО НАШАТА АГЕНЦИЈА ИЛИ НА (INFO@MIGTRAVEL.MK )