Alexandra Beach Spa Resort 4*

You are currently viewing Alexandra Beach Spa Resort 4*

Early Booking Discount понуда од Alexandra Beach Spa Resort 4*

 

 

ALEXANDRA BEACH&SPA 4* THASSOS     www.alexandrabeach.gr

ЦЕНИ ЗА ЛИЦЕ НА ДЕН ВО ЕВРА –ПОЛУПАНСИОН

0/10/15

28.04-31.05

01.10-21.10

01.06-30.06

 

01.07-31.07

01.08-31.08

01.09-30.09

Double Standard

47

82

97

125

82

Трето лице

70%

70%

70%

70%

70%

1 дете од 2-11.99 год.

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

2 дете од 2-11.99 год.

50%

50%

50%

50%

50%

Suite up to 4 pax Private Pool

107

162

213

282

162

1 дете од 2-11.99 год.

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

2 дете од 2-11.99 год.

50%

50%

50%

50%

50%

Double Deluxe Sharing Pool

67

108

131

162

108

Трето лице

70%

70%

70%

70%

70%

1 дете од 2-11.99 год.

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

2 дете од 2-11.99 год.

50%

50%

50%

50%

50%

Double Deluxe Garden View

54

95

112

143

95

Трето лице

70%

70%

70%

70%

70%

1 дете од 2-11.99 год.

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

2 дете од 2-11.99 год.

50%

50%

50%

50%

50%

Double Deluxe Sea View

67

108

131

162

108

Трето лице

70%

70%

70%

70%

70%

1 дете од 2-11.99 год.

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

2 дете од 2-11.99 год.

50%

50%

50%

50%

50%

Junior Suite Maisonette Open Plan up to 4 pax

73

116

123

144

116

Трето лице

70%

70%

70%

70%

70%

Четврто лице

50%

50%

50%

50%

50%

1 дете од 2-11.99 год.

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

2 дете од 2-11.99 год.

50%

50%

50%

50%

50%

Комплет Пансион

19

19

19

19

19

Деца од 2-11.99 год.

9.50

9.50

9.50

9.50

9.50

Минимум престој

3

3

4

5

4

Stayover tax 3 EUR за соба на ден, се плаќа на лице место

Опис: СПА центар, конференциска сала, 2 базена, базен за деца, ресторан, бар, бесплатен интернет, мини маркет, тенис, мини голф, мини фудбал, спортови на вода, анимација и др.

Соби: клима, ТВ, сеф, WI-FI,фрижидер,балкон

ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =61.80 МКД

Cancellation policy:

28/04-31/05 & 01/10-21/10: 4-1 days prior to arrival, 50% fees.

01/06-30/06: 5-1 days prior to arrival, 50% fees.

01/07-31/07 & 01/09-30/09: 8-1 days prior to arrival, 50% fees.

01/08-31/08: 15-1 days prior to arrival, 50% fees.

Non show or early departure, 100%

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.01.2023 15% ПОПУСТ

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 15.03.2023 10% ПОПУСТ

УПЛАТА 30% ВЕДНАШ И 70% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ