ALEX

You are currently viewing ALEX

Вилата се наоѓа на само 50м. од прекрасната плажа Бела Виста и на околу 150м од центарот на Ксамил.
Има трикреветни студија на приземје и на прв кат, опремени со кујна, купатило, балкон, клима, интернет.

Цените се за НАЕМ на СТУДИО за 7 ноќевања

термини ноќи 1/3 студио на прв спрат 1/3+1 студио на прв спрат 1/3+1 приземје
04.06 – 11.06 7 185 195 185
11.06 – 18.06 7 185 195 185
18.06 – 25.06 7 209 219 209
25.06 – 02.07 7 235 245 235
02.07 – 09.07 7 275 285 275
09.07 – 16.07 7 305 315 305
16.07 – 23.07 7 319 329 319
23.07 – 30.07 7 319 329 319
30.07 – 06.08 7 319 329 319
06.08 – 13.08 7 305 315 305
13.08 – 20.08 7 275 285 275
20.08 – 27.08 7 235 245 235
27.08 – 03.09 7 215 225 215
03.09 – 10.09 7 185 195 185
10.09 – 17.09 7 135 145 135
17.09 – 24.09 7 135 145 135
24.09 – 01.10 7 125 135 125

Цените се во €, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

Во цената НЕ Е вклучен превоз
Во студијата е дозволено сместување само на патници кои што се впишани во ваучерот.

Во цената Е вклучено:
7 ноќевања
Користење клима уред,
Користење безжичен интернет

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување

Напомена:
Услови за рана разервација:
Уплата 30% од износот на аранжманот
Доплата најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање.
Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуални во периодот на доплата

Информации…
За уплата на два термини одобруваме 7% попуст (попустот не е важи за промо.
Попустите не може да се комбинираат,
Сместување согласно капацитетот на кревети, плус може да се смести 1 дете до 6 г.
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација каде може да се паркира автобус.
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
Сместување во собите е после 14 часот (локално време),
Напуштање на собите е до 10 часот (локално време)
Агенцијата организатор не превзема одговорност за квалитетот на интернет конекцијата
Важат Општите услови на Т.А. МИГ ТРАВЕЛ 

Цена по лице за превоз од Скопје за Ксамил преку граничен премин Меџитлија:
Скопје (Дрводекор) -Трансфер до Битола 45€ 
Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес 55€
Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)  45€
Деца од 2-11,99год: –10€ од цената на возрасен

Цена по лице за превоз од Битола за Ксамил преку граничен премин Меџитлија:
Битола (Пред спортска Сала) 35€
Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил) – Трансфер до Битола  35€
Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола 45€
Кичево (бензинска Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола 45€
Охрид (бензинска Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола 45€
Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола 45€
Деца од 2-11,99год: –10€ од цената на возрасен

Време на поаѓање за АЛБАНИЈА :
00:00 h Скопје (Дрводекор) – Трансфер
00:45h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – Трансфер
00:00h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер
01:30h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол, Дреново) – Трансфер
02:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил) – Трансфер
03:00 h Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон)
03.30h Ресен (спроти автобуска станица)–Трансфер
04:00h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер
04.15h Струга (Хотел Дрим) –Трансфер
01:45h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер

Туристичка агенција го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз  во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%

ВАЖНО :
Патувањето за Албанија Ксамил се реализира преку граничен премин Меџитлија Битола со што задолжително е поседување на валиден ПАСОШ ( Ако автобускиот превоз  НЕ може да се реализира преку ГРЦИЈА во тој случај би биле валидни нови цени за патување преку граничен премин Ќафасан-Струга )
Релациите кои се наведени како ТРАНСФЕР се реализираат со патнички возила или комбе
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира
Патувањето за Албанија КСАМИЛ се реализира преку ГРЦИЈА, задолжително е поседување на ПАСОШ

НАПОМЕНИ:
– За аранжманите купени со попуст НЕ Е дозволено: промена на дата, име и презиме на патниците по извршената уплата, во случај на промена важат редовните цени и се доплаќа до износот;
– Можност за дополнителен кревет во oдредени студија – Бесплатно;
– Дете до 5.99 години дозволено е да спие со родител на еден кревет;
– Климата е вклучена во цената;
– Собите се преземаат по 12:00 часот, а се напуштаат до 08:00 часот по локално време;
– За хигиената на собите се грижат гостите;
– За промена на постелнината се грижи одговорно лице на барање на гостите.

ПОПУСТИ:
– За уплатени 2 аранжмани 7+7 ноќевања одобруваме 10% попуст на вториот аранжман;
– Не е дозволено комбинирање на попустот за рана уплата со другите попусти!

ПЛАЌАЊЕ:
–  Плаќањето е во денари по курс 1 евро – 62мкд;
–  Уплата при резервација 30% од вкупната сума, доплатата минимум 10 дена пред поаѓање;
–  За раните попусти уплатата треба да се плати вкупната сума до одредениот датум.

Агенцијата како оргранизатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата