ХОТЕЛ АЛЕКСАНДРИЈА ОХРИД

You are currently viewing ХОТЕЛ АЛЕКСАНДРИЈА ОХРИД

Луксузниот Хотел Александрија е лоциран на самиот брег на Охридското езеро и нуди елегантно уредени соби со многу удобности и пријатен престој во средината заштитена од УНЕСКО. Собите и апартманите овозможуваат пријатен пријатен престој.

Хотел: 24 часа услуги на рецепција • Аперитив/Снек бар • Бар • Паркинг (надворешен) • Ресторан • Сефови • Соби за непушачи • Собна услуга • Тераса

Соби: Балкон • Бања или туш • Безжичен интернет • Клима уред • Мини бар • Сеф • ТВ Кабелска • Централен клима уред

Цените се изразени во еур, плаќање исклучиво во денарска противвредност од 61,8мкд

Цените се изразени на база ноќевање со појадок, во нив е вклучена и туристичката такса

Цените се изразени на база ноќевање со појадок, во нив е вклучена и туристичката такса

ХОТЕЛ АЛЕКСАНДРИЈА – ОХРИД
Цени за наем на соба на ден 01.07.2020 01.09.2020
Тип на соба 01.09.2020 30.12.2020
Еднокреветна 50 40
Двокреветна 60 50
Трокреветна 70 60
Свит 85 75

Дополнителни услови:

-Деца до 6,99год – бесплатно

-Деца од 711,99год – 15еур на ден

Отказ на резервација:

14 дена пред користење на услугата ( без надоместок );

за отказ на резервација помалку од 14 дена – 100% пенали