Alan Xafira Deluxe Resort 5*~Alanya

You are currently viewing Alan Xafira Deluxe Resort 5*~Alanya

Мапа– ALAN XAFIRA DELUX RESORT 5* – ALANYA
Положба

Хотелот се наоѓа во областа Turkler, 15 км од Аланија и 100 км од аеродромот во Анталија.
Сместување
Вкупен број на соби 804. Супериор стандарни соби 634 (37м², една спална, едно купатило макс.3+1 лица), фамилијарни соби 126 (50м², две спални одвоени со лизгачка врата, едно купатило, макс. 4 лица), 8 соби за хендикепирани лица, Garden фамилијарни соби 16 (53м², една спална, една дневна соба, едно купатило, директен пристап до базен, макс.3+1 лица), Vip Villas (120м², лоцирани околу приватен базенот, три спални соби, дневна соба, два туша и едно купатило со џакузи, три балкони, макс 4+1 лица). Сите соби се со купатило со туш, фен, централна клима, телефон, мини бар (вода и минерална вода секојдневно се надополнуваат), сеф, сателитска ТВ и музички канали, ламинат на под, балкон.
Услуга 
Ултра Се вклучено-шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладневна ужина, доцна вечерна ужина, вечера, локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, сладолед во одредени часови, A‘la Carte ресторани со претходна резервација и само еднаш за време на престојот, храна и пијалоци во барот со ужина на плажа од 10.00 до 18.00 часови. Премиум увозни пијалоци, флаширани пијалоци, услуга во соба, увозен шампањ, свежо цедени сокови, специјални вина дополнително се наплатуваат.
Содржини 
Главен ресторан со шведска маса, A‘la Carte ресторани-Турска кујна, Италијанска кујна, ресторан со морска храна, барови низ целиот хотелски комплекс. Доктор, фризер, продавници, телефон, факс, интернет дел, rent a car, чување деца, перална дополнително се наплатуваат. Wi-Fi конекција е бесплатна во лобито.
Плажа 
Хотелска плажа на 550м од хотелот, песочна и со ситни камчиња. Лежалки, чадори за сонце, пешкири за на плажа се бесплатни. Има бесплатен шатл превоз на секои 15 минути до плажа.
Спорт и забава 
Отворени и затворени базени за деца и возрасни, лизгалици на вода, фитнес центар, сауна, Турска бања, одбојка на плажа, пинг понг. Cпортови на вода, билијард, СПА & центар за убавина, масажа дополнително се наплатуваат. Забавни програми во текот на денот, натпревари покрај базенот и на плажа, вечерни шоу програми. Мини клуб за деца 04-13 години.

Во цената е вклучено:

* Чартер лет Скопје – Анталија – Скопје
* Аеродромски такси
* Хотелско сместување – услуга
* Трансфер аеродром – хотел – аеродром

 Услови за деца :

* Деца од 0-2 год – Бесплатно
* Деца од 2-12год. плаќа само авионски билет ( или и хотел , во зависност од хотелот и типот на собата )

 КОНКРЕТНИ ИНФОРМАЦИИ И КАЛКУЛАЦИИ ЗА АРАНЖМАНОТ ПОБАРАЈТЕ ВО НАШАТА АГЕНЦИЈА ИЛИ НА (INFO@MIGTRAVEL.MK )