ПЕФКОХОРИ – Вила АГЕЛИКИ 2022

You are currently viewing ПЕФКОХОРИ – Вила АГЕЛИКИ 2022

Вила АГЕЛИКИ – Пефкохори

Локација: Се наоѓа на 30м. од плажа , во непосредна близина на центарот.
Сместување: трикреветни студиа, четирикреветни и петкреветни апартмани.
Опрема:

 • АПП – дневна соба со два единечни кревети, опремена кујна, одделна спална соба со два или три единечни кревети, бања, ТВ и две тераси.
 • Студио – три единечни кревета, опремена кујна, ТВ, бања и две тераси.

Клима уред: Доплата на лице место 3€ од ден.

10% попуст за рана уплата до 15.05.2022
20% попуст за ПРОМО термин 28.05.2022

ЦЕНОВНИК   ЗА  7 НОЌИ  / СОПСТВЕН ПРЕВОЗ

Период Бр.на ноќи 1/3  студио 1/4 АПП 1/5 АПП
28.05 – 04.06 7 169 € промо 219 € промо 239 €  промо
04.06 – 11.06 7 229 € 289 € 309 €
11.06 – 18.06 7 249 € 309 € 329 €
18.06 – 25.06 7 279 € 339 € 359 €
25.06 –  02.07 7 31 37 39
02.07 – 09.07 7 349  409  429 
09.07 – 16.07 7 379 € 439  45
16.07 – 23.07 7 409  469  489 
23.07 – 30.07 7 409 € 469  489 
30.07 – 06.08 7 409  469  489 
06.08 – 13.08 7 409  469  489 
13.08 – 20.08 7 399  459 € 479 €
20.08 –  27.08 7 379 € 439 € 459 €
27.08 – 03.09 7 329 € 389 € 409 €
03.09 – 10.09 7 279 € 339 € 359 €
10.09 – 17.09 7 229 € 289 € 309 €
17.09 – 24.09 7 169 € 229 € 249 €
 

СЕЗОНСКИ ЦЕНИ  / 9 НОЌИ / СОПСТВЕН ПРЕВОЗ

Период Бр.на ноќи 1/3  студио 1/4 АПП 1/5 АПП
02.07 – 11.07 9 489 € 549 € 569 €
11.07 – 20.07 9 519 € 579 € 599 €
20.07 – 29.07 9 519 € 579 € 599 €
29.07 – 07.08 9 519 € 579 € 599 €
07.08 – 16.08 9 519 € 579 € 599 €
16.08 – 25.08 9 499  559 € 579 €
 

ЦЕНИТЕ  СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА AПАРTМАН ИЛИ СТУДИО  ЗА  7 и 9 НОЌИ.

Превозот чини

Возрасен                40 еур повратен / 30еур еден правец

Деца од 02-12г.    30 еур повратен / 25еур еден правец

Деца до 2г. Бесплатно (без седиште).

Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот).

НАПОМЕНА:

 • Во студијата и апартманите  е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот капацитет може да се смести максимум едно дете до 5,99 години;
 • Сместувањето во студијата и апартманите  е е во 14:00 (по локално време);
 • Напуштање на студијата  и апартманите е во 09:00 (по локално време);
 • Секоја направена штета се плаќа на лице место;
 • За хигиената во апартманите во текот на целиот престој се грижат гостите;
 • Попустот за рана уплата важи само за плаќање во готово и за целосна уплата.
 • Доколку се уплатат два или повеќе аранжмани , одобруваме 7% попуст.
 • За уплата на аранжман преку Синдикатите со кои имаме склучено договор за плаќање на рати попустот за време на попустите за рана уплата е фиксен 10%.
 • За резервација, задолжителна уплата од 30% аванс,во спротивно резервацијата е неважечка;
 • Доплата на целосната сума на аранжманот минимум 15 дена пред поаѓање;
 • Задолжително патничко осигурување.
 • Цените се изразени во EUR во денарска противвредност  1€ = 62,оо ден.

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на овa програмa. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Организаторот не ја цени исправниост на патни документи.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
 • За сите информации дадени усно, агенцијата не сноси одговорност.
 • Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата од давателот на услуга.
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето.
 • Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата од давателот на услуга. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм при склучување на договорот за патување.

Важат општите услови за патувањe на Т.А. МИГ ТРАВЕЛ СЕРВИС и СКТМ !