AFRODITI

You are currently viewing AFRODITI

Лефкада е прекрасен остров на јонско море, идеален за активен одмор, со премногу плажи, заливи и островчиња за истражување.
Вилата Afroditi се наоѓа во самиот центар на Нидри, најголемиот и најпознатиот туристички град на островот. Сместен е во залив опкружен со мали островчиња и пристаниште од каде можете да одите на најразлични крстарења околу островот. Ова летовалиште изобилува со продавници, таверни, ресторани, кафулиња и има долга камена градска плажа.

Плажа

250 метри од градската плажа.

Опис на објектот

Вилата имаа уреден двор со зеленило и мала пицерија и рецепција.
Студијата се опремени со мали кујни, тоалет, телевизор, клима (вклучена во цената), и тераси…
Чистење на собите на 3 дена.

1/2 студио: еден брачен кревет или два единечни кревети
1/3+1 студио: еден брачен кревет и еден единечен и едно дополнително легло за дете

Попусти:
25% за резервации и целосна уплата до 31.12.2019
20%  за резервации и целосна уплата до 31.01.2020
15% за резервации и целосна уплата до 28.02.2020
10% за резервации и целосна уплата до 30.04.2020

Цените се по СТУДИО за 7 ноќевања 

дата ноќевања студио за 2 лица студио за 3 лица
26.05-02.06 7 59 €* 69 €*
02.06-09.06 7  69 € * 79 €*
09.06-16.06 7 99 €* 109 €*
16.06-23.06 7 179 € 189 €
23.06-30.06 7 219 € 229 €
30.06-07.07 7 249 € 259 €
07.07-14.07 7 299 € 309 €
14.07-21.07 7 339 € 349 €
21.07-28.07 7 379 € 399 €
28.07-04.08 7 379 € 399 €
04.08-11.08 7 379 € 399 €
11.08-18.08 7 379 € 399 €
18.08-25.08 7 349 € 369 €
25.08-01.08 7 319 € 339 €
01.09-08.09 7 269 € 289 €
08.09-15.09 7 189 € 199 €
15.09-22.09 7 99 €* 109 €*
22.09-29.09 7 59 €* 69 €*

Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари
Доплата за туристичка такса 0,5 € по СОБА на ден (се плаќа во објектот)


Во цената Е вклучено:
7 ноќевања во студио или апартман,(по избор)

Користење клима уред,
Користење безжичен интернет

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз

Патничко осигурување
Такса 0,50 центи на ден за соба

Напомена:
Цените обележани со *се промо цени

На промо цените и цени за рана резервација НЕ следува попуст
Сместување во собите е после 14 часот (локално време),
Напуштање на собите е до 10 часот (локално време)

За уплатени два аранжмани 7+7 попуст 7% на вториот аранжман ( не се комбинира)
Туристичката такса се плаќа на лице место по пристигнувањето во објектот.
Агенцијата организатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата.

Во цената НЕ Е вклучен превоз. Повратен билет до Лефкада чини:

Цена по лице за превоз од Скопје за Лефкада:
Скопје (Дрводекор) 45€

Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес 50€
Велес (бензинска мотел Македонија) 45€

Цена по лице за превоз од Битола за Лефкада:
Битола-Автобуска станица Транскоп – на перон 40€

Прилеп (бензинска Luk Oil) -Трансфер до Битола 45€
Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола 45€

Кичево (бензинска Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола 45€
Охрид (бензинска Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола 45€
Ресен (спроти автобуска станица) -Трансфер до Битола 45€

Деца од 2-11,99 г. попуст од редовната цена 15€ од Битола и 10€ од Скопје
Деца до 1,99 години бесплатно
Возрасно лице над 63 год. 10€ попуст

Време на поаѓање за Лефкада:
01:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола

01:45 h Велес (бензинска мотел Македонија) трансфер до Битола
12:45 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола
02:30 h Кавадарци (бензинска Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола
03:20 h Прилеп (бензинска Лук Оил)
04:00 h Битола (Автобуска станица Транскоп на перон)
03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола
02:30 h Охрид (бензинска Лук Оил излез за Битола)
02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансвер до Битола
02:45 h Кичево (бензинска Пуцко Петрол)

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

Првиот ден на доаѓање и последниот ден на заминување патниците сами го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до/од објектот на сместување.
Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето.
Можни се доцнења во летната сезона заради густината на сообраќајот за кои однапред се извинуваме.

Вие сте должни да сте на договореното место и час, со Вашите документи и Вашиот багаж