АФИТОС-ВИЛА ВРАХОС

You are currently viewing АФИТОС-ВИЛА ВРАХОС
Вила Врахос – Афитос 2020 (10 ноќи)

 

Ако сакате вашиот престој, да го поминете уживајќи покрај море,  покрај кристално чиста вода и белата песок на плажата,  во истражување на богатата историја, уживајќи во врвната гастрономија, АФИТОС е идеален избор за вашиот незаборавен одмор или подолг престој. Она по што е посебно прочуено е фантастичниот поглед кој го нуди од шеталиштето кон Торонеос заливот. Афитос се протега на рид веднаш над брегот, а голем дел од куќичките не се модернизирани, па тоа создава еден поинаков шмек. Во идеална хармонија со природната убавина, таму ќе пронајдете плажи, камените куќи, традиционалните таверни, улиците со калдрма, барови,  и бутици од кои едноставно нема да сакате да се заминете.

 

-15% попуст за резервација и уплата 100% до 10.02.2020
-10% попуст за резервација и уплата 100% до 10.03.2020
-7%   попуст за резервација и уплата 100% до 10.04.2020
-5%   попуст за резервација и уплата 100% до 10.05.2020
                       

             вила влез 14.06. 24.06. 04.07. 14.07. 24.07. 03.08. 13.08. 23.08. 02.09.
  излез 24.06. 04.07. 14.07. 24.07. 03.08. 13.08. 23.08. 02.09. 12.09.
  дена/ноќи 11/10 11/10 11/10 11/10 11/10 11/10 11/10 11/10 11/10
вила Vrahos S1/3 435 595 710 775 775 775 775 710 470
вила Vrahos S1/2 356 450 550 610 610 610 610 565 370

Цените се во €, плаќање во денарска противвредност 1€ =62 денари

Цена за НАЕМ на студио  за 10 ноќевања

Гратчето Афитос е едно од најубавите на Халкидики, автентично со својата архитектура, камени куќи, тесни улички, прекрасни традиционални ресторани, продавници…

Опис
Вила „Vrachos“ е лоцирана на најдобра локација во Афитос, со прекрасен поглед на заливот „Toroneos”. Вилата располага со 1/2 и 1/3  студиа.
Сопствена тераса, мини кујна, приватен толает, ТВ,  Wi-Fi и AC (вклучени во цената)
Сите сместувачки студиа се со поглед на море, на 5 минути пешачење до плажа.

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Такса 0,50 центи на ден за соба

Напомена:

  • На промо цените и цени за рана резервација НЕ следува попуст
  • Сместување во собите е после 14 часот по локално време,
  • Напуштање на апартманите е до 10 часот по локално време
  • Туристичката такса се плаќа на лице место по пристигнувањето во објектот
  • Агенцијата организатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата.