8МИ ДЕКЕМВРИ ВО ДУБАИ

8МИ ДЕКЕМВРИ ВО ДУБАИ
This picture taken on July 8, 2020 shows an aerial view of the Burj al-Arab hotel in the Gulf emirate of Dubai, during a government-organised helicopter tour. (Photo by KARIM SAHIB / AFP) (Photo by KARIM SAHIB/AFP via Getty Images)

ОДИМЕ ПОВТОРНО ВО ДУБАИ

05-10.12.2020 – ПРОГРАМА ОД БЕЛГРАД

*** со вклучен PCR тест за Дубаи***

 

ПЕРИОД НА ПАТУВАЊЕ 05-10.12.2020 – 6 ДЕНА/ 5 НОЌИ

 

ХОТЕЛ

УСЛУГА

ЦЕНА ПО ЛИЦЕ

First Central Hotel Suites 4* – TCOM НП € 629,00
Millennium AL Barsha 4* – Al Barsha НП € 659,00
Stella Di Mare Dubai Marina Hotel 5* – MARINA НП € 719,00
JA Ocean View Hotel 5* – The Walk JBR НП € 749,00
Dukes The Palm, a Royal Hideaway Hotel 5* – PALM JUMЕIRAH НП € 889,00

*** ОГРАНИЧЕН БРОЈ НА МЕСТА – ПРОМОТИВНА ЦЕНА ***

 

НАПОМЕНА – Цените се ПАКЕТ цени дадени по лице за сместување во соодветниот тип на соба/ стандард двокреветна/услуга ноќевање со појадок

 

Цените се изразени во ЕВРА за уплата во денари (курс 1ЕУР=62МКД) и валидни до пополнување на места по дадени цени на авион (Ве молиме пред резервација да ја проверите цената и расположливоста на места на aвион и во хотел – на барање)

Саатници на авион / 05 Dec 2020/ BEG-DXB/ 13:05 – 21:20 – 10 Dec 2020/ DXB-BEG/ 09:05 – 12:05

 

Програма на патувањето: 6 дена- 5 ноќи – авиокомпанија “FLY DUBAI” / авион од Белград

1 ден БЕЛГРАД-ДУБАИ. Полетување на авионот за Дубаи во 13.05 часот. Слетување во Дубаи во 21.20 часот (варијабилни саатници согласно политика на авио компанија). Трансфер до хотелот и сместување. Ноќевање.

2 -5 ден ДУБАИ – слободен ден за индивидуални активности или организирање на факултативни екскурзии.

Сместување во избраниот хотел на база наведената услуга, наутро инфо состанок и слободно време претпладне за индивидуални активности.

6 ден ДУБАИ-БЕЛГРАД. Во раните утриснки часови трансфер на аеродром (05,30 часот). Полетување на авионот од Дубаи во 09.05 часот. Слетување во Белград во 12.05 часот (варијабилни саатници согласно политика на авио компанија).

 

Цената е за целосна уплата при резервација , без право на промена на име или отказ

Цената вклучува:

– Повратен авионски билет на релација Белград – Дубаи – Белград со FLYDUBAI (вклучен багаз рачен 7кг и чекиран 20кг, согласно политика на авио компанија, НЕ Е ВКЛУЧЕН ОБРОК ЗА ВРЕМЕ НА ЛЕТ – со доплата и претходна резервација);

– Трансфер аеродром – хотел – аеродром во Дубаи ;

– 5 ноќевања во избраниот хотел/ тип на соба/ на база ноќевање со појадок согласно наведена услуга;

– Организација и реализација на патувањето

– локална асистенција во Дубаи

– аеродромски такси

– PCR тест (максимум 96 часа пред лет, изваден во наша партнер лабараторија во Скопје во закажано време)

Цената НЕ вклучува:

– Влезна виза за Дубаи – 85ЕУР по лице (задолжително за сите лица, вклучувајќи и дете и бебе )

– ФАКУЛТАТИВНИ ИЗЛЕТИ И ОПЦИОНИ ИНДИВИДУАЛНИ ТУРИ – НА БАРАЊЕ

– превоз Скопје-Белград-Скопје (240 евра по кола за максумум 3 лица, на барање по претходна потврда)

– Патничко осигурување

– Останати индивидуални трошоци и индивидуални посети и факултативи

– Туристичка такса која се плаќа директно во хотелот

* туристичка такса само во Дубаи (TOURISM DIRHAM, по одлука на DTCM, а број D/000/152/1 87од 05.02.2014) која се плаќа од 31.03.2014 на рецепција во хотел на лице место при check in или при check out (2-4 EUR по соба по ноќ согласно категоризација на хотелот и тип на соба).

Во случај на апартман со повеќе соби таксата се плаќа за секоја соба според горе наведените критериуми.

УСЛОВИ НА ПЛАЌАЊЕ: Уплатата е во денарска противвредност по продажен курс 62,00. Цената е гарантирана само за уплата на аконатција за резервација. Во спротивно, гарантиран е изност на аконтација, а остаткот е подложен на промена.

НАЧИН НА ПЛАЌАЊЕ:

– Во готово/ кредитни картички/ преку фактура – уплата на аконтација 50% од вкупната цена на аранжманот за резервација, остатокот најдоцна 10 дена пред поаѓање

Важни напомени и доплати за авион и хотел за дополнителен број на лица:

– Максимален број на лица во двокреветна соба се две возрасни

– Check in во хотелите е после 14 ч, a check out најдоцна до 12 ч. Секое користење на соба и услуга во хотелите надвор од наведеното време, е додатно плаќање кое се врши на рецепција од хотелот директно од страна на странката.

– Сите оброци во хотелите се на база шведска маса (самопослужување)

– Организаторот на патувањето не е овластен и надлежен да ја процени исправноста и валидноста на патните и други лични исправи на патниците

– Потребни документи за виза: скенирана фотографија и пасош и податоци за патникот (валиден минимум 6 месеци од дата на враќање од патување)

– За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ

– За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност

– Информации и слики од хотелите може да ги најдете на нивната официјална web страна

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ

Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на овa програмa. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.

Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.

Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност.

Важни напомени:

– За добивање на виза за ОАЕ потребно е при резервација да го донесете пасошот (валиден мимимум 6 месеци од датум на враќање на патување) и слика во боја или да ги доставите скенирани со висока резолуција во JPG формат скенирани првите две страни од пасошот на кои се наоѓаат податоците на патникот како и слика со димензија за пасош (доколку ги доставувате скенирани пратете ги на маилот: voyager@t-home.mk). Износот за трошоците за визирање не се враќа во случај на неодобрување на виза од страна на имиграционо одделение на ОАЕ. Постои можност имиграционото одделение да побара дополнителни документи во зависнот од поединечни случаеви.

НАПОМЕНА – Поради промена на тарифите на авио билетите можна е промена на цената за пакет аранжман. Пред резервација ве молиме цената и условите на патување да ги проверите со вашиот агент. Можна е промена на саатниците на полетување и слетување на авионот во Скопје и Дубаи согласно промена дирекно од авио компанијата.

Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата на превозниците. Агенцијата го задржува правото за промена на редоследот на програмата според вонредни околности врз кои неможе да влијае.

Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.

Уплатата се врши исклучиво во денарска противвредност (1EUR = 62 mkd).

Важат општите услови на патување на АТАМ и МИГ Травел