СИВИРИ-АНЕМОХАДИ

СИВИРИ-АНЕМОХАДИ

Вилата е лоцирана на  90 м од плажа  и 50 метри од центарот на Сивири. Вилата располага со 1/2+2 апартмани кои се состојат од 2 одделни соби, спална соба со брачен кревет  и кауч на раскопување во дневната  соба. Сите апартмани имаат  сопствена  тераса,комплетно опремена  кујна, ТВ и клима уред

Клима уредот е вклучен во цената , менување постелнина  1 пат во текот на престојот

Цените се изразени за НАЕМ на соба за 7 ноќевања

-20% попуст за резервација и уплата 100% до 30.12.2019

-15% попуст за резервација и уплата  100% до 28.02.2020

-10% попуст за резервација и уплата  100% до 30.03.2020

Првите 2 термини и последните 3 се ПРОМО цени и не подложат на попуст.

АНЕМОХАДИ – СИВИРИ

ЦЕНА ЗА НАЕМ НА АПАРТМАН ЗА 7 НОЌЕВАЊА

Термини

Ноќевања

1/2 + 2 АПП

Коментар

16.05-23.05.2020

7

59 €

Промо

23.05-30.05.2020

7

89 €

Промо

30.05-06.06.2020

7

139 €

 

06.06-13.06.2020

7

169 €

 

13.06-20.06.2020

7

199 €

 

20.06-27.06.2020

7

239 €

 

27.06-04.07.2020

7

319 €

 

04.07-11.07.2020

7

359 €

 

11.07-18.07.2020

7

419 €

 

18.07-25.07.2020

7

449 €

 

25.07-01.08.2020

7

469 €

 

01.08-08.08.2020

7

469 €

 

08.08-15.08.2020

7

469 €

 

15.08-22.08.2020

7

449 €

 

22.08-29.08.2020

7

429 €

 

29.08-05.09.2020

7

319 €

 

05.09-12.09.2020

7

*199€

Промо

12.09-19.09.2020

7

*159 €

Промо

19.09-26.09.2020

7

89 €

Промо

Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 61,8 денари.
На промо цените НЕ следува попуст за рана резервација и 2 последователни термина, и се резервира со 50% аконтација, кои во случај на отказ се неповратни.

Во цената Е вклучено:

-7 ноќевања,
-Користење клима уред,
-Користење безжичен интернет

  Во цената НЕ Е вклучено:
-Превоз,
-Патничко осигурување,
-Такса 0,50 центи на ден за соба се плаќа во објектот
Организираме автобуски превоз со доплата

Време на поаѓање и цена за превоз од Скопје за Халкидики (секоја сабота):

03:40 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес  40€ по лице
04:00 h Скопје (Дрводекор) 35€ по лице
04:30 h Велес (бензинска мотел Македонија) 35€ по лице
05:00 h Неготино (бензинска Неготино)  35€ по лице
05:00 h Струмица (бензинска Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово 40€ по лице
05:40 h Удово (бензинска Удово)  35€ по лице
06:00 h Граничен премин (бензинска Шимов)  35€ по лице

Време на поаѓање и цена за превоз од Битола за Халкидики:

04:00 h Битола (Пред спортска Сала)  35€ по лице
03:15 h Прилеп (бензинска Салида) -Трансфер до Битола 30€
02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола  35€ по лице
02:45 h Кичево (бензинска Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола  35€ по лице
02:30 h Охрид (бензинска Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола  35€ по лице
03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола  30€ по лице

Попуст за деца:

·        Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10€ од редовната цена

·        Деца до 1,99 години бесплатно

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

* LOYALTY CARD попуст 7 % и не се комбинира со попустите за рана резервација или промо цените
* За уплата на два последователни термини одобруваме 10% попуст на вториот термин (овој попуст не е важечки за промо термините)
* попустите не може да се комбинираат,
* Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет  (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,
* Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
* Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
* Важат Општите услови на СКТМ и ТА МИГ ТРАВЕЛ.