Вила Амели-Лептокарија

You are currently viewing Вила Амели-Лептокарија

Вила Амели-Лептокарија 2024

ОПИС:

Лептокарија (село од лешник) се наоѓа во подножјето на планината Олимп, на околу 100 км од Солун. Се смета за едно од најубавите одморалишта во Грција.  Шеталиштето, топлото море и прекрасната песочна плажа се само дел од привлечностите на Лептокарија.  Местото е идеално за семејства со деца, за оние кои сакаат вистински одмор, и за млади кои сакаат добра забава.
Многу продавници, таверни, кафулиња, ресторани, бутици и летна врева се печат на Лептокарија. Местото има многу игралишта, забавни паркови, како и огромен парк со детски активности, крлешки….
Секоја вечер кружат два воза низ Лептокарија, кои по релативно ниски цени ги носат туристите на обиколка. Главната улица е исто така главното шеталиштето каде има многу кафулиња, ресторани. За оние кои бараат и забава, има дискотеки и барови покрај плажата…  Цените се многу пониски од другите одморалишта.  Кафулињата и рестораните ги нудат своите специјалитети по многу пониски цени.  Сепак најевтин е пазарниот ден во вторник, каде освен свежо овошје и зеленчук….
Добра патна мрежа, ја поврзува Лептокарија со сите околни места што можете да ги посетите. Местото има сè што му треба на еден град. Лептокарија е едно од ретките одморалишта каде можете да пиете вода од чешма. Интересно е што ноќе нема горштини како во други места бидејќи има влијание планината Олимп. Градската плажа е долга околу 5 км и има Сино знаме, што зборува за чистотата и квалитетот на водата. Со нарачан пијалок во кое било од многуте кафулиња, туристите добиваат чадор и лежалка..
Плажата Скотинас се наоѓа на 5 км од Лептокарија и е особено интересна за семејства со деца.
Молос плажата е на околу 2 км од одморалиштето.
Има спортски терени каде исто можете да се забавувате, играте…..

Вила Амели се наоѓаво централниот на 150 метри од плажа.
Во понудата на вила Амели се двокреветни и трикреветни студија.
Сите студија имаат основно опремена кујна, тоалет, тераса, телевизор, клима уред ( со доплата ).

Соби

Бр. 3 – приземје, 1/3 соба  (1 брачен + 1 единечен)
Бр. 4 – прв спрат,  1/3 соба (1 брачен + 1 единечен)

Check in:      14:00h.
Check out:    
10:00h.

ЛОКАЦИЈА  https://goo.gl/maps/BYAD5uv4ekLRrGjeA

 

ВАЖНA НАПОМЕНА:  За хигиената на студиата се грижат самите гостии. Секоја штета напрвена од страна на гостинот се плака на лице место. Студијата не поседуваат крпи, тоалетна хартија, средства за хигиенаи, паркинг. За брзината на интернетот не гарантира агенцијата.

ПОПУСТИ:

-15% попуст за резервација со 50% уплата до 31.01.2024
-10% попуст за резервација со 50% уплата до 28.02.2024
-7% попуст за резервација со 50% уплата до 10.05.2024

ЦЕНОВНИК:

Плаќањето е во денарска противвредност 1 Евро = 62 денари. 
На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација.
При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.

Цена за НАЕМ на студио/апартман за 8 дена 7 ноќевања

термини ноќи студио 1/2 студио 1/3 студио 1/4
25.05-01.06 2024 7 89 109 129
01.06-08.06 2024 7 139 159 179
08.06-15.06 2024 7 159 179 199
15.06-22.06 2024 7 209 229 249
22.06-29.06 2024 7 249 269 289
29.06-06.07 2024 7 289 309 329
06.07-13.07 2024 7 329 349 369
13.07-20.07 2024 7 349 369 399
20.07-27.07 2024 7 389 399 419
27.07-03.08 2024 7 399 419 439
03.08-10.08 2024 7 399 419 439
10.08-17.08 2024 7 399 419 439
17.08-24.08 2024 7 379 389 419
24.08-31.08 2024 7 349 359 379
31.08-07.09 2024 7 299 319 339
07.09-14.09 2024 7 269 289 319
14.09-21.09 2024 7 199 219 239

Цени во € се плаќа во денари 1€ = 62 денари

 

 

 

Цени во € се плаќа во денари 1€ = 62 денари

Во ценате Е вклучено:

  • 7 ноќевања во студио
  • Безжичен интернет

Во ценате НЕ Е вклучено:

  • Превоз
  • Патничко осигурување
  • Доплата за клима уред  € на ден ( се плаќа во вилата )
  • Туристичка такса 1,5 евра на ден за соба (се плаќа во објектот)

Едно дете до 6 години може да користи заеднички кревет, бесплатно.
Цените обележани со портокалово се промо цени
На промо цените и цени за рана резервација НЕ следува попуст