АРТЕ ХОТЕЛ 5* ВЕЛИНГРАД

You are currently viewing АРТЕ ХОТЕЛ 5* ВЕЛИНГРАД

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

 

ARTE HOTEL 5* 07.11-29.12.2020
  Недела-Четврток Петок и Сабота
DBL STANDARD HB HB
1 Возрасно лице 92.4 109.8
1Возр+1дете 12-16.99год 129.4 153.7
2 Возрасни лица 123.2 146.4
2Возр+1дете ( 0-11,99) 129.4 153.7
2Возр+1дете ( 12-16,99) 161.8 192.1
3 Возрасни лица 186.9 221.9
DBL DELUXE HB HB
1Возр+1дете 12-16.99год 128.4 159.2
2 Возрасни лица 134.8 167.2
2Возр+1дете ( 0-11,99) 141.6 175.5
2Возр+1дете ( 12-16,99) 177 219.4
2Возр+2деца ( 0-11,99) 185.8 230.4
Release periods 3 дена 3 дена
Политика на отказ до 3 дена 3 дена
Пенали 1 1
NO SHOW пенали 1 1
Минимум престој 2 2

 

Цените се изразени по соба на ден и вклучуваат: појадок и вечера, употреба на спа центар, внатрешен базен за возрасни и дена, џакузи, хербална сауна, финска сауна, солена соба, инфраред сауна, ароматична парна бања, амам, кружен базен, ледена соба, авантуристички тушеви, релакс зона, фитнес, паркиг, и интернет.

Задолжителна доплата за туристичка такса по лице на ден од 1еур.